Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Денісова розповіла, які жінки найбільше потерпають від дискримінації

В Україні продовжує існувати дискримінація, і найбільше від неї страждають жінки із числа внутрішньо переміщених осіб, жінки з інвалідністю, із сільського населення та представниці ромської національності.
Про це сказала уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час свого виступу на парламентських слуханнях «Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Дискримінаційні стереотипи щодо ролі та відповідальності жінки в суспільстві і сьогодні існують в Україні. Найбільше страждають жінки з внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю, сільські жінки, особливо похилого віку, представники ромської національної меншини», - зазначила Денісова.

Водночас вона підкреслила, що результати моніторингу свідчать про суттєві проблеми з дотриманням принципу недискримінації.

За її словами, щороку кількість жінок, що самостійно виховують дітей з інвалідністю, зростає. Якщо в 2015 році їх було 154 тисячі, то у 2017 році стало вже 160 тисяч.

«Жінки таких діточок виховують самотужки і через це не мають можливості повноцінно працювати, а допомога від держави - мізерна. Кошти на реабілітацію дітей в бюджетах громад не передбачаються і розмір допомоги при народженні дитини треба збільшити, а темпи по створенню ринку реабілітаційних послуг треба нарощувати», - вважає омбудсмен.

Вона також зазначила, що всього в Україні проживає 2,8 млн осіб з інвалідністю, понад 1 млн - це жінки працездатного віку. Тільки третина з них працює, а всі інші потребують працевлаштування.

«Жінки з інвалідністю не задоволені в першу чергу доступністю медичного обслуговування. 65% цих жінок відвідують менше ніж 1 раз на рік лікаря, 11 - займаються самолікуванням, а 76% взагалі не можуть потрапити до гінеколога, тому що він розташований вище, ніж на першому поверсі, а ліфта не має», - підкреслила Денісова.

В Україні також понад мільйон жінок ВПО із особливими проблемами, а саме: відсутність житла, заощаджень, стабільного заробітку, соціального та психологічної підтримки. «Основним джерелом доходу у 60% жінок ВПО є щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщенним особам для покриття витрат на проживання, третина їх заощаджує на харчування», - зазначила уповноважений з прав людини.


Джерело: УКРІНФОРМ 11 жовтня 2018


Тегигендерна рівність,   права жінок,   дискримінація жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.