Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Денісова розповіла, які жінки найбільше потерпають від дискримінації

В Україні продовжує існувати дискримінація, і найбільше від неї страждають жінки із числа внутрішньо переміщених осіб, жінки з інвалідністю, із сільського населення та представниці ромської національності.
Про це сказала уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час свого виступу на парламентських слуханнях «Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Дискримінаційні стереотипи щодо ролі та відповідальності жінки в суспільстві і сьогодні існують в Україні. Найбільше страждають жінки з внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю, сільські жінки, особливо похилого віку, представники ромської національної меншини», - зазначила Денісова.

Водночас вона підкреслила, що результати моніторингу свідчать про суттєві проблеми з дотриманням принципу недискримінації.

За її словами, щороку кількість жінок, що самостійно виховують дітей з інвалідністю, зростає. Якщо в 2015 році їх було 154 тисячі, то у 2017 році стало вже 160 тисяч.

«Жінки таких діточок виховують самотужки і через це не мають можливості повноцінно працювати, а допомога від держави - мізерна. Кошти на реабілітацію дітей в бюджетах громад не передбачаються і розмір допомоги при народженні дитини треба збільшити, а темпи по створенню ринку реабілітаційних послуг треба нарощувати», - вважає омбудсмен.

Вона також зазначила, що всього в Україні проживає 2,8 млн осіб з інвалідністю, понад 1 млн - це жінки працездатного віку. Тільки третина з них працює, а всі інші потребують працевлаштування.

«Жінки з інвалідністю не задоволені в першу чергу доступністю медичного обслуговування. 65% цих жінок відвідують менше ніж 1 раз на рік лікаря, 11 - займаються самолікуванням, а 76% взагалі не можуть потрапити до гінеколога, тому що він розташований вище, ніж на першому поверсі, а ліфта не має», - підкреслила Денісова.

В Україні також понад мільйон жінок ВПО із особливими проблемами, а саме: відсутність житла, заощаджень, стабільного заробітку, соціального та психологічної підтримки. «Основним джерелом доходу у 60% жінок ВПО є щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщенним особам для покриття витрат на проживання, третина їх заощаджує на харчування», - зазначила уповноважений з прав людини.


Джерело: УКРІНФОРМ 11 жовтня 2018


Тегигендерна рівність,   права жінок,   дискримінація жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок