Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Apple i Google опублікували скандальний додаток із Саудівської Аравії, який допомагає стежити за жінками

Аpple і Google критикують за розміщення урядового додатку Саудівської Аравії, який дозволяє чоловікам відстежувати жінок і запобігати їх виїзду із країни.

Про це повідомляє Business Insider.

Додаток Absher нині завантажили вже понад мільйон разів. Він включає в себе як нешкідливі функції, такі як можливість сплатити штраф за парковку, так і вельми сумнівні функції для подорожей.

Наприклад, за допомогою програми чоловіки можуть ввести ім’я жінки і номер паспорта. Потім вони можуть вирішити, скільки поїздок може зробити жінка, скільки часу на це витратити, і чи слід скасувати дозвіл жінки на поїздки. Додаток навіть пропонує оновлення інформації в режимі реального часу у вигляді SMS, де сказано, коли жінка кудись їде.

У Саудівській Аравії жінки повинні дотримуватися так званого закону про опіку. Жінки мають отримати згоду своїх опікунів-чоловіків – батька, дядька, чоловіка, брата чи сина – на все: від вступу до школи до оплачуваної роботи.

У своїх заявах, спрямованих до Business Insider, Amnesty International, Human Rights Watch активістки з прав жінок закликали Apple і Google переглянути рішення про розміщення Absher у своїх магазинах додатків. Вони також звинуватили компанії в сприянні жінконенависництву і сприянні «забезпечення гендерного апартеїду». Apple і Google не надали виданню коментарів.

Нагадаємо, раніше чоловіки Саудівській Аравії могли розлучитися з дружинами і не повідомляти їм про це. Нове законодавство зобов’язує оповіщати жінок про розлучення за допомогою смс-повідомлення.

Цей черговий крок поступово розширює права жінок у країні в рамках програми Vision 2030 яку проводить наслідний принц Мухаммед бін Салман. За його ініціативою, в Саудівській Аравії жінкам дозволили водити авто і заходити на стадіони. Також в країні вперше за 35 років дозволили кінотеатри.


Джерело: ua.news 12 лютого 2019


Тегигендерна нерівність,   Саудівська Аравія,   права жінок,   Саудівська аравія

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.