Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

11 жовтня - Міжнародний день дівчаток

11 жовтня відзначається Міжнародний день дівчат (International Day of the Girl Child), який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2011 року (резолюція 66/170) у знак визнання прав дівчаток, передає Ukr.Media.

Ця дата закликає зосередити увагу на необхідності вирішення проблем, з якими стикаються дівчата у всьому світі, і заохочувати розширення прав та можливостей дівчат і здійснення їх прав.

Дівчатка-підлітки мають право на безпеку, освіта і здоров'я не тільки в період критично важливого становлення, але і в міру дорослішання і перетворення у жінок. При ефективній підтримці під час підліткового віку дівчата можуть реалізувати свій потенціал і змінити світ на краще, ставши матерями, працівниками, підприємцями, наставниками, главами домогосподарств і політичними лідерами.

Сьогодні у світі проживає 1,1 мільярд дівчаток. Всі вони володіють величезним потенціалом по перетворенню нашого майбутнього. Проте щоденно у будь-якому куточку світу вони стикаються з дискримінацією та утисками.

Інвестиції (соціальні, економічні і політичні) розширення можливостей дівчаток-підлітків забезпечують дотримання їх прав сьогодні і обіцяють більш справедливе і процвітаюче майбутнє, таке, в якому прекрасна половина людства є рівноправним партнером у вирішенні проблеми зміни клімату, врегулювання політичного конфлікту, забезпечення економічного зростання, профілактики захворювань та сталого розвитку.

За останні 15 років світова спільнота домігся значного прогресу в поліпшенні життя дівчаток в ранньому дитинстві. Однак, явно недостатньо йде інвестування в рішення проблем, з якими дівчата стикаються, вступаючи у друге десятиріччя свого життя. Мова йде про отримання якісної середньої та вищої освіти, можливості уникнути шлюбу в дитячому віці, надання їм інформації та послуг, пов'язаних із статевою зрілістю і репродуктивним здоров'ям, і можливості захистити себе від небажаної вагітності, венеричних захворювань і насильства за ознакою статі.

Інвестиції необхідні для того, щоб розірвати порочне коло, в якому одне покоління успадковує від іншого покоління злидні, насильство, соціальну ізоляцію і дискримінацію, і домогтися справедливих і стійких результатів в області розвитку.

Тому кожен рік заходи в рамках Дня присвячені певній темі. Вперше день дівчаток відзначався в 2012 році і був присвячений актуальній для багатьох країн світу проблемі — дитячим шлюбів, які являють собою порушення основних прав людини і негативно впливають на всі аспекти життя дівчаток, позбавляючи їх дитинства, загрожують здоров'ю та життю дівчаток.

В 2013 році День був присвячений темі «Новаторський підхід до освіти дівчат», яка також є актуальним для сучасного суспільства. Адже незважаючи на досягнутий за останні роки значний прогрес у доступності освіти для дівчаток, багато хто з них як і раніше позбавлені цього основного права по ряду причин, серед яких: фінансові труднощі сім'ї, низька якість освіти в деяких країнах, домашні справи і турботи і т. д.

У 2014-му, в знак визнання важливої ролі інвестування і розширення прав та можливостей дівчат у підлітковому віці, а також попередження і ліквідації різних форм насильства, якому вони піддаються, темою Дня була обрана наступна: «Розширення можливостей дівчаток-підлітків: припинення циклу насильства».

Темою Дня 2015 року стала: «Інвестувати сьогодні, щоб допомогти зробити внесок у розвиток нашого світу завтра», яка продовжила тему 2014-го року про необхідність і важливої ролі інвестування і розширення прав та можливостей дівчат у підлітковому віці.

У 2016-му темою Дня була: «Поліпшення становища дівчаток означає прогрес у досягненні цілей: що важливо для дівчаток». Для обліку факторів, що впливають на положення дівчаток у всьому світі, необхідний збір інформації. Це дозволить визначити шляхи вирішення проблем, з якими стикаються дівчата, а також допоможе при розробці відповідних стратегій і програм.

У 2017 році День дівчаток знаменує собою початок багаторічної роботи, спрямованої на те, щоб стимулювати глобальне увагу і дії перед викликами і можливостями, з якими стикаються дівчата до, під час і після криз.

І сьогодні в Міжнародний день дівчаток всім державам рекомендується проводити тематичні заходи, присвячені обговоренню можливих шляхів вирішення проблем дівчаток.

 


Джерело: Ukr.Media 11 жовтня 2017


Тегигендерна рівність,   права жінок,   День дівчат

НАШІ ПРОЕКТИ

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.
 

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.