Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

11 жовтня - Міжнародний день дівчаток

11 жовтня відзначається Міжнародний день дівчат (International Day of the Girl Child), який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2011 року (резолюція 66/170) у знак визнання прав дівчаток, передає Ukr.Media.

Ця дата закликає зосередити увагу на необхідності вирішення проблем, з якими стикаються дівчата у всьому світі, і заохочувати розширення прав та можливостей дівчат і здійснення їх прав.

Дівчатка-підлітки мають право на безпеку, освіта і здоров'я не тільки в період критично важливого становлення, але і в міру дорослішання і перетворення у жінок. При ефективній підтримці під час підліткового віку дівчата можуть реалізувати свій потенціал і змінити світ на краще, ставши матерями, працівниками, підприємцями, наставниками, главами домогосподарств і політичними лідерами.

Сьогодні у світі проживає 1,1 мільярд дівчаток. Всі вони володіють величезним потенціалом по перетворенню нашого майбутнього. Проте щоденно у будь-якому куточку світу вони стикаються з дискримінацією та утисками.

Інвестиції (соціальні, економічні і політичні) розширення можливостей дівчаток-підлітків забезпечують дотримання їх прав сьогодні і обіцяють більш справедливе і процвітаюче майбутнє, таке, в якому прекрасна половина людства є рівноправним партнером у вирішенні проблеми зміни клімату, врегулювання політичного конфлікту, забезпечення економічного зростання, профілактики захворювань та сталого розвитку.

За останні 15 років світова спільнота домігся значного прогресу в поліпшенні життя дівчаток в ранньому дитинстві. Однак, явно недостатньо йде інвестування в рішення проблем, з якими дівчата стикаються, вступаючи у друге десятиріччя свого життя. Мова йде про отримання якісної середньої та вищої освіти, можливості уникнути шлюбу в дитячому віці, надання їм інформації та послуг, пов'язаних із статевою зрілістю і репродуктивним здоров'ям, і можливості захистити себе від небажаної вагітності, венеричних захворювань і насильства за ознакою статі.

Інвестиції необхідні для того, щоб розірвати порочне коло, в якому одне покоління успадковує від іншого покоління злидні, насильство, соціальну ізоляцію і дискримінацію, і домогтися справедливих і стійких результатів в області розвитку.

Тому кожен рік заходи в рамках Дня присвячені певній темі. Вперше день дівчаток відзначався в 2012 році і був присвячений актуальній для багатьох країн світу проблемі — дитячим шлюбів, які являють собою порушення основних прав людини і негативно впливають на всі аспекти життя дівчаток, позбавляючи їх дитинства, загрожують здоров'ю та життю дівчаток.

В 2013 році День був присвячений темі «Новаторський підхід до освіти дівчат», яка також є актуальним для сучасного суспільства. Адже незважаючи на досягнутий за останні роки значний прогрес у доступності освіти для дівчаток, багато хто з них як і раніше позбавлені цього основного права по ряду причин, серед яких: фінансові труднощі сім'ї, низька якість освіти в деяких країнах, домашні справи і турботи і т. д.

У 2014-му, в знак визнання важливої ролі інвестування і розширення прав та можливостей дівчат у підлітковому віці, а також попередження і ліквідації різних форм насильства, якому вони піддаються, темою Дня була обрана наступна: «Розширення можливостей дівчаток-підлітків: припинення циклу насильства».

Темою Дня 2015 року стала: «Інвестувати сьогодні, щоб допомогти зробити внесок у розвиток нашого світу завтра», яка продовжила тему 2014-го року про необхідність і важливої ролі інвестування і розширення прав та можливостей дівчат у підлітковому віці.

У 2016-му темою Дня була: «Поліпшення становища дівчаток означає прогрес у досягненні цілей: що важливо для дівчаток». Для обліку факторів, що впливають на положення дівчаток у всьому світі, необхідний збір інформації. Це дозволить визначити шляхи вирішення проблем, з якими стикаються дівчата, а також допоможе при розробці відповідних стратегій і програм.

У 2017 році День дівчаток знаменує собою початок багаторічної роботи, спрямованої на те, щоб стимулювати глобальне увагу і дії перед викликами і можливостями, з якими стикаються дівчата до, під час і після криз.

І сьогодні в Міжнародний день дівчаток всім державам рекомендується проводити тематичні заходи, присвячені обговоренню можливих шляхів вирішення проблем дівчаток.

 


Джерело: Ukr.Media 11 жовтня 2017


Тегигендерна рівність,   права жінок,   День дівчат

НАШІ ПРОЕКТИ

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children