Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

“Я стала брюнеткою, щоб на роботі мене сприймали серйозно”

Власниця компанії з Кремнієвої долини розкриває секрет успіху в бізнесі. Вона фарбує світле волосся в каштановий колір і більше не носить підбори та контактні лінзи.

У свої 30 років Айлін Кері — успішна CEO компанії. Вона носить окуляри і має каштанове волосся.

Але такий вигляд вона мала не завжди.

"Вперше я пофарбувала волосся за порадою однієї жінки з венчурного фонду", — зізнається вона.

Кері дізналася, що інвесторам, перед якими вона мала виступати, буде комфортніше спілкуватися з брюнеткою, ніж з блондинкою.

"Мені сказали, що краще пофарбувати волосся. Це піде на користь, бо інвестори більше схильні виділяти кошти, коли перед ними керівник-брюнетка. Це пов'язано з теорією розпізнавання образу", — пояснює директорка.

Розпізнавання образу — це теорія, за якою людям комфортніше, коли вони бачать перед собою звичний імідж (чи знайомих людей). Тоді вони менше хвилюються через ризик, на який наважуються.

Коли Айлін мала біляве волосся, її порівнювали з Елізабет Голмс, чия компанія "Theranos" опинилася в центрі скандалу.

"З каштановим волоссям я виглядаю трохи старшою. Це потрібно, щоб мене сприймали серйозно", — каже Кері.

Стартап Айлін — компанія Glassbreakers, яка розробляє для бізнесу програмне забезпечення, що заохочує працевлаштовуватися різних людей. Під час співбесід з кандидатами на посади в своїй компанії, вона зустрічає інших білявок, які теж пофарбували волосся в каштановий.

"Ми обговорювали фетишизацію блондинок", — розповідає Айлін Кері.

"Коли моє волосся біляве, до мене частіше клеяться в барах. Це основна проблема".

"Щоб бути успішною в [технологічній] галузі, мені потрібно привертати якомога менше уваги, особливо в плані сексуальності".

Проте колір волосся — це ще не все. Кері змінила контактні лінзи на окуляри й носить на роботу "андрогінний" одяг вільного крою.

За її словами, в колективі, де більшість працівників — чоловіки, до неї б залицялися, якби вона не змінила образ.

"Я хочу, щоб мене сприймали як бізнес-лідера, а не сексуальний об'єкт. А в нашій галузі цю межу ще й досі переходять", — пояснює жінка.

Тим не менш, сексуальна дискримінація жінок на роботі чи в інших громадських місцях дуже поширена, визнає Айлін Кері.

"У нашій галузі проблема сексуального домагання доволі актуальна", — пояснює вона.

Нещодавно на вечірці для керівників IT-компаній коктейлі розносили найняті дівчата-моделі, "вдягнені як феї".

Як одна з небагатьох жінок-президентів компаній у приміщенні, Айлін Кері опинилася в меншості, коли постало питання недоречності й непрофесійності ситуації, що склалася.

Айлін розповіла, що на її сприйняття маскулінності та фемінності (і загалом гендерних проблем) дуже вплинула її мати, Айлін-старша.

У 1980-ті мати Кері та її тітка були феміністками.

"Мама коротко стриглася, ніколи не фарбувалася, не носила високих підборів, ніколи не вдягала суконь. Ось якою вона завжди була", — розповідає Кері.

Раніше Кері часто робила в салонах укладку й манікюр.

Але тепер вона стала "більше схожою на доньку своєї матері — не люблю макіяжу й взуття на високих підборах. На роботі мені подобається відчувати комфорт".

На відміну від жінок, які зростали в більш традиційних культурах і сім'ях, Айлін Кері ніхто не змушував бути жіночною. "Мені дуже пощастило, що мені змалечку не нав'язували цих гендерних стереотипів", — каже вона.

Оскільки заголовки газет рясніють випадками сексизму й гендерної нерівності в галузі ІТ — від Uber до Google, Айлін Кері нагадує, що в людей завжди є вибір, де їм працювати.

Айлін Кері вважає, що намагатися самотужки змінювати культуру в компанії — справа досить важка. Це тягне за собою образи, "непорозуміння, мікроагресію, різні дрібні негаразди".

Якщо ви все-таки хочете спробувати змінити ситуацію, "уособлюйте ті зміни, які ви хочете бачити у світі, навіть якщо це означатиме, що ви маєте пожертвувати своїм особистим життям заради того, щоб виграти судовий позов проти дискримінації. На жаль, лише так можна змінити усталені норми в бізнесі".

Якщо ж ви не хочете цим займатися, то жінка рекомендує "вирушати туди, де вам ніхто не заважатиме досягати успіху".

Компанії, що не гарантують інклюзивності, не допускають жінок до керівних посад, ускладнюють жінкам умови праці, нічого не виграють у довгостроковій перспективі, пояснює директорка.

"Шукаючи роботу в якійсь компанії, придивіться до її показників. Зверніть увагу на її лідерів. Поговоріть із жінками, які там працюють. Якщо у вас складається враження, що на цій роботі ви не зможете повністю реалізувати свій потенціал, краще не працюйте там", — радить Айлін Кері".

Дізнайтеся більше

За результатами дослідження, проведеного в 2016 році в Кремнієвій долині, 60% жінок, що працюють в сфері ІТ, зазнали небажаних залицянь

30% з 91 503 скарг на дискримінацію на роботі, написаних того року, стосуються сексуальних домагань

Але насправді таких випадків могло бути набагато більше. За результатами опитування 2013 року 75% жертв сексуального домагання на роботі не повідомляли про ці випадки.


Джерело: ВВС Україна 13 вересня 2017


Тегисексизм,   гендерна нерівність,   гендерні стереотипи

НАШІ ПРОЕКТИ

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.