Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Ґендерна рівність сприяє досягненню балансу кожного з нас

Україна долучилася до світового руху НeForShe, який виступає за рівні права та можливості для жінок і чоловіків. На якому рівні в Україні перебуває проблема гендерної нерівності, розмірковувала в ефірі Українського радіо в програмі "Активізація" програмна менеджерка Британської Ради Ірина Прокоф’єва.

Така ініціатива є дуже важлива, бо вона для широкого загалу може пояснити що таке взагалі ґендер і що не треба лякатися цього слова, поняття, чому в цьому немає нічого поганого, про рівні права для всіх – і для чоловіків, і для жінок. Ми стикаємося іноді щодня із проявами гендерної дискримінації, а самі не завжди навіть це усвідомлюємо. Бо не знаємо, що це поведінка на нашу адресу, певна дія в наш бік. І це власне є дискримінацією.
Особисто я стикалася з дискримінацією при прийомі на роботу, коли мені ставили некоректні питання стосовно мого чоловіка, планів вийти заміж, народження дітей. Що робити з моїм декретом, раптом я захочу в декретну відпустку. Така гендерна дискримінація є найпоширенішою.

 


Джерело: Українське радіо 12 липня 2018


Тегигендерна рівність,   права жінок,   дискримінація жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.