Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Ґендерна рівність сприяє досягненню балансу кожного з нас

Україна долучилася до світового руху НeForShe, який виступає за рівні права та можливості для жінок і чоловіків. На якому рівні в Україні перебуває проблема гендерної нерівності, розмірковувала в ефірі Українського радіо в програмі "Активізація" програмна менеджерка Британської Ради Ірина Прокоф’єва.

Така ініціатива є дуже важлива, бо вона для широкого загалу може пояснити що таке взагалі ґендер і що не треба лякатися цього слова, поняття, чому в цьому немає нічого поганого, про рівні права для всіх – і для чоловіків, і для жінок. Ми стикаємося іноді щодня із проявами гендерної дискримінації, а самі не завжди навіть це усвідомлюємо. Бо не знаємо, що це поведінка на нашу адресу, певна дія в наш бік. І це власне є дискримінацією.
Особисто я стикалася з дискримінацією при прийомі на роботу, коли мені ставили некоректні питання стосовно мого чоловіка, планів вийти заміж, народження дітей. Що робити з моїм декретом, раптом я захочу в декретну відпустку. Така гендерна дискримінація є найпоширенішою.

 


Джерело: Українське радіо 12 липня 2018


Тегигендерна рівність,   права жінок,   дискримінація жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.