Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Зеленський всерйоз взявся за рівноправність дітей: в школах введуть інклюзивне навчання

На сьогоднішній день в українських школах навчається приблизно 17 тисяч дітей з особливими освітніми потребами. За участю уповноваженого президента України з прав дитини Миколи Кулеби відбулася сесія з інклюзії Національної ради дітей та молоді.

Так, представники Національної ради дітей та молоді вивчали законодавство і тенденції розвитку інклюзії, аналізували міжнародний досвід, а також ділилися власним досвідом і планували специфіку роботи щодо запровадження інклюзивного навчання у школах.

До того ж, вони працювали над стратегічним планом щодо популяризації інклюзії, а також впровадження їх в українських школах. Крім того, повідомлялося про важливість комунікаційної політики і проведення тренінгів як для дітей, так і для їх батьків. Свої напрацювання діти продемонстрували міністру освіти.

"Діти - це справді ті, хто здатні допомогти провести зміни в системі освіти, зробити простір в школах безпечним і дружнім до всіх", - заявила Ганна Новосад.

Діти і молодь наголосили, що важливим і цінним є будь-яка дитина, навіть незалежно від того, який він з'явився на світ і який у нього вигляд. Адже у кожного є своя "родзинка" і кожен вимагає до себе поваги. Учасники даної сесії відзначили, що більшість людей не готові прийняти несхожих на себе через необізнаність, невміння знаходити спільну мову, страх. Внаслідок цього вважається дуже важливим вести роз'яснювальну роботу.

"Ми повинні давати дітям можливість впроваджувати свої проекти. Повинні підтримувати їх і допомагати. У нас, дорослих, є досвід. Але у дітей іноді є більше бажання і доброти. Діти вміють приймати інакшість, вони можуть навчити цьому дорослих. І поступово ми зможемо зробити українські школи доступними для дітей з особливими освітніми потребами", - підсумував Микола Кулеба.

 


Джерело: znaj.ua 09 жовтня 2019


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   інклюзивна овіта

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.