Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Закон про вивезення дитини за кордон: що потрібно знати і як правильно діяти

Народні депутати на початку відпускного сезону зробили невеличкий подарунок всім сім'ям, які перебувають у розлученні. У Верховній Раді у другому читанні прийнятий закон, який регулює проблему невиплати аліментів одного з батьків того, хто фактично проживає з дитиною, і вводить ряд жорстких покарань у разі несплати, аж до відчуження власності і автоматичного арешту, який накладається на майно боржника.

З дитиною за кордон

Важливим аспектом у документі є норми, які регулюють виїзд дитини за кордон. Одному з батьків, який хоче поїхати зі своїми дітьми в іншу країну, більше не потрібно буде отримувати нотаріальне дозвіл від другого з батьків.

Згідно з новими правилами, той з батьків, який проживає з дитиною, може супроводжувати його за кордон за наявності заборгованості зі сплати аліментів другого з батьків більше чотирьох місяців. При цьому закон передбачає можливість виїзду дитини за кордон строком до одного місяця з тим із батьків, з ким вона проживає, не тільки на лікування, навчання або відпочинок, а й на дитячі змагання, фестивалі, олімпіади та конкурси, в тому числі у складі організованої групи дітей.

«Зараз я зможу вільно вибудовувати і планувати відпустку з дітьми, - розповіла Знай.ua мати двох дітей Віра Макарова.- Не розшукуючи колишнього чоловіка і не виконувати всі його забаганки, щоб заслужити дозвіл».

За її словами, у минулому колишній чоловік, знущаючись, говорив, що дасть дозвіл тільки на одну дитину.

«Колишній чоловік і його мама, таким чином, мстилися за те, що я його вигнала, - впевнена Віра Макарова. - І в моєму оточенні 90% таких ситуацій».

З нею згодна ще одна мама двох дітей Ніна Куценко, яка також дізналася на собі «подяку» екс-подружжя.

«Я, як і ще 1000 мам, скажу, що для колишніх чоловіків це спосіб« покарати »або маніпулювати, - повідомила вона нам. - Не зробиш так - не дам дозвіл, або взагалі морозитися буде, тому що злий на колишню дружину».

А про батька забули

У той же час деякі громадські організації, зокрема ГО «Батько має право» вважають, що даний закон дає привілеї лише одному з батьків.

«Якщо ми даємо привілеї тільки одному з батьків, то фактично ми порушуємо право дитини на контакт з іншим. А чи повернуть дитину? А не вивозять , наприклад, дитину на продаж за кордон?», - каже голова цієї організації Олександр Швець.

За його словами, ніхто з опонентів цього закону не проти того, щоб дитина була переміщена за кордон на відпочинок або лікування. Однак повинні бути механізми повернення таких дітей на Батьківщину.

«Тому ми просили повернути законопроект на повторне читання. Фактично про це говорить і головне юридичне управління, у якого багато зауважень до даного законопроекту. Треба посилити інструменти щодо захисту прав дітей, а також посилити відповідальність для тих, хто не платить аліменти, наприклад, застосовувати адміністративну відповідальність до тих, хто не платить аліменти навіть місяць-два, але Міністерство з нами не погоджується», - підкреслив Швець.

Як це працює

І нехай в Міністерстві юстиції не згодні з цими доводами, разом з тим голова відомства Павло Петренко робить все, щоб роз'яснити нюанси цього нового закону. Особливо детально він зупинився на питанні вивезення дитини за кордон.

«Одна з новацій стосується подорожей дитини за кордон строком до 1 місяця з одним з батьків без дозволу іншого. Поширюється це на тих дітей, які виховуються у неповних сім'ях, - написав міністр у себе в соціальній мережі. - І хоч ця норма набуде чинності тільки через місяць після підписання Президентом, я вже зараз хочу роз'яснити деякі деталі на практиці».


Джерело: Знай 11 липня 2018


Тегиправа дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.