Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Вражаюча цифра: скільки дітей страждають від насилля в школі

Управління ювенальної превенції профільного Департаменту Національної поліції оголосило про запуск спільного з Українським інститутом дослідження екстремізму проекту з протидії булінга серед дітей “Маю право бути собою”. Повідомлення про це розміщено на сторінці поліції в Facebook.

Це не проблема однієї дитини або одного навчального закладу. Булінг – це психологічна катастрофа, яка існує багато років і з кожним роком набирає все більших масштабів, приймає більш сучасні форми (Кібербулінгу) і стає більш жорстоким. Діти можуть не просто обізвати свого однолітка, жартівливо штовхнути або помалювати йому зошит. На жаль, сьогодні булінг це набагато серйозніша проблема, — пояснюють в ювенальній юстиції потребу в проекті.
Однак останнім стимулом для його запуску стала стаття “Проблема буллінга очима підлітка” учня 9 класу Павла Шатила. Він разом з друзями провів анонімне інтернет-анкетування на тему “Чи знайоме вам поняття буллінг?”.

Виявилося, що 52% підлітків навіть не усвідомлювали, що стали учасниками даного явища, а на питання “Чи ставали ви особисто жертвою насильства?” 31% респондентів відповіло ствердно.


Джерело: Місто 12 березня 2018


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   булінг

НАШІ ПРОЕКТИ

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.