Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Вражаюча цифра: скільки дітей страждають від насилля в школі

Управління ювенальної превенції профільного Департаменту Національної поліції оголосило про запуск спільного з Українським інститутом дослідження екстремізму проекту з протидії булінга серед дітей “Маю право бути собою”. Повідомлення про це розміщено на сторінці поліції в Facebook.

Це не проблема однієї дитини або одного навчального закладу. Булінг – це психологічна катастрофа, яка існує багато років і з кожним роком набирає все більших масштабів, приймає більш сучасні форми (Кібербулінгу) і стає більш жорстоким. Діти можуть не просто обізвати свого однолітка, жартівливо штовхнути або помалювати йому зошит. На жаль, сьогодні булінг це набагато серйозніша проблема, — пояснюють в ювенальній юстиції потребу в проекті.
Однак останнім стимулом для його запуску стала стаття “Проблема буллінга очима підлітка” учня 9 класу Павла Шатила. Він разом з друзями провів анонімне інтернет-анкетування на тему “Чи знайоме вам поняття буллінг?”.

Виявилося, що 52% підлітків навіть не усвідомлювали, що стали учасниками даного явища, а на питання “Чи ставали ви особисто жертвою насильства?” 31% респондентів відповіло ствердно.


Джерело: Місто 12 березня 2018


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   булінг

НАШІ ПРОЕКТИ

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children