Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Вчені з Оксфорду з'ясували, що гаджети не впливають на сон дітей

Згідно з дослідженням Оксфордського університету, кожна година, яку дитина проводить біля екрану гаджета чи телевізора, може скорочувати її сон від 3 до 8 хвилин. На думку вчених, це занадто маленька залежність, щоб говорити про серйозний вплив екранів на дитячий сон.

Вчені Оксфордського інституту інтернету проаналізували результати американського опитування 2016 року, в якому батьки з різних штатів США відповідали на питання про своїх дітей, передає Бі-бі-сі. Вік дітей - від шести місяців до 17 років. В опитуванні міститься інформація про більш ніж 50 тис. американських дітей і підлітків.

Батьки відповідали на питання, скільки їхні діти проводять біля екранів комп'ютерів, мобільних телефонів і інших гаджетів, а також ділилися інформацією про те, скільки часу їхня дитина витрачає на перегляд телевізора і відеоігор.

Виявилося, що ті діти, які не користуються гаджетами, сплять тільки трохи довше, ніж ті, хто проводить весь час біля екрана.

Наприклад, підліток, який не користувався гаджетами цілий день, проспав вночі 8 годин 51 хвилину. А той, хто простирчав вісім годин перед екраном, спав 8 годин 21 хвилину.

За словами авторів дослідження, батькам, які турбуються за сон своїх дітей, варто звернути увагу не на гаджети, а на регулярність сну і зафіксувати один і той же час для пробудження і засинання. Це може бути набагато кориснішим для тривалості сну, ніж відібрати у дитини смартфон.

При цьому вчені підкреслюють, що дані дослідження можуть бути неточні, тому що базуються на опитуваннях батьків, які можуть бути в чомусь суб'єктивні.

Дослідження Оксфордського університету вступає в протиріччя з популярним твердженням, що гаджети негативно впливають на дитячий сон.

Американська національна асоціація сну рекомендувала батькам забороняти дітям гратися в гаджети у вечірні години, тому що блакитне світло екрана нібито здатне затримувати вироблення мелатоніну - гормону, відповідального за сон. На думку експертів асоціації, надмірне використання гаджетів може мати ефект "мініджетлагу".

Багато великих IT-компаній, в тому числі Apple, Google і Facebook, розробили програми, які дозволяють стежити за часом, проведеним за екраном. Деякі керівники цих компаній не дозволяють своїм дітям використовувати гаджети. Зокрема, Стів Джобс не дозволяв своїй дитині користуватися iPad. Білл Гейтс забороняв своїм маленьким дітям користуватися телефоном. А Тім Кук, нинішній генеральний директор Apple, якось заявив, що не дозволить своєму племіннику реєструватися в соціальних мережах.

 


Джерело: УНІАН 08 листопада 2018


Тегиправа дитини,   здоров'я дітей,   захист прав дитини,   гаджети

НАШІ ПРОЕКТИ

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children