Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В уряді розповіли про проблеми системи інтернатів в Україні

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба в ефірі програми «Ніні Вже» розповів подробиці. Він повідомив, які проблеми існують в цій сфері.

Систему інтернатів, яка склалася в Україні, чиновник охарактеризував як невільну. Будівництво цих установ в основному проводилося в роки СРСР. З цього часу зафіксовані неодноразові випадки насильства, в тому числі сексуального.

Люди, які виросли в інтернаті в подальшому не готові наслідувати модель сім’ї. Ця установа, на думку чиновника, не вирішує проблему, а створює рух по колу. Після виходу з інтернету багато хто потрапляє до в’язниці, живе на вулиці. За словами Кулеби, це слід змінити.

В Україні зараз на інтернатну систему виділяють 12 млрд грн. Ці кошти покривають витрати на приміщення і персонал. Із загальної суми на саму дитину йде тільки 15% грошей. В уряді вважають, що ефективніше витратити буде спрямувати на соціальних працівників і допомогу «неблагополучним» сім’ям.

Надалі інтернати планується закрити. Спочатку 2018 року припинили роботу близько 50 інтернатів. Засоби чиновники витратять на підтримку дітей-сиріт, а також будівництво житла для випускників.

 


Джерело: Ракурс 08 листопада 2019


Тегидіти-сироти,   усиновлення,   права дитини,   інтернати,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.