Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні запустять інфомаційно-розважальний проект про права дітей з інвалідністю

В Україні запустять інформаційний проект про права дітей, в тому числі дітей з інвалідністю, щоб зруйнувати стереотипи та міфи щодо інвалідності та інакшості.

Про це на презентації проекту розповіла урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Раїса Панасюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В Україні формується інклюзивна політика, і для того, щоб вона формувалася одночасно на всіх напрямків, важливо, щоб наші діти зростали, розуміючи, що особливість, інакшість - це важливо, це реально і це цікаво. У кожної дитини є своя родзинка, свої захоплення, мета і уподобання. І в той же час, якщо ця дитина має якісь порушення, то потрібно в першу чергу звертати увагу на її якості, а не фізичні можливості. Ми можемо дуже багато, якщо об'єднаємо зусилля, ми можемо дуже багато, якщо створимо умови. Тому в проекті ми будемо також говорити про те, як створювати умови, щоб такі діти реалізувати себе в житті», - сказала Панасюк.

Як зазначила перший секретар Посольства Великої Британії в Україні Ребекка Лохна, перемовини щодо такого проекту в Україні велися давно на рівні посла Великобританії в Україні. Також дитячий канал компанії ВВС погодився надавати консультативну підтримку для створення подібного формату в Україні. Ребекка Лохна зазначила, що у Великій Британії таких дитячих програм багато, і це не просто анімаційні програми чи програми про природу, а соціально орієнтовані продукти, в яких висвітлюються ті проблеми в суспільстві, які потребують спільного вирішення.

"Я іноді спостерігаю за своїми дітьми і бачу, наскільки ці програми ефективні, вони допомагають дітям подивитися на світ іншими очима", - сказала вона.

Проект реалізується ГО «Гармонія» спільно з урядовою уповноваженою з прав осіб з інвалідністю за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Проект називається «Дитляндія» і передбачає створення серії дитячих розважально-пізнавальних передач, учасниками яких стануть діти з інвалідністю. Ведучою цих передач також буде дівчинка з інвалідністю, що пересувається на візочку - учениця Вінницької школи Яна Верба. Планується, що буде створено 12 таких програм тривалістю до 15-20 хвилин кожна. Під час них будуть сюжети про талановитих дітей з інвалідністю, мультфільми про дітей з особливими потребами та різні ситуації, які потрібно вирішувати в житті. Також в програмах будуть розважальні і пізнавальні сюжети. В програмах передбачено і навчальні моменти. Планується наприклад, в розважальній формі навчати глядачів мові жестів. Зараз організатори шукають героїв для цих передач - дівчат та хлопців віком від 10 до 16 років з усієї України.

Для того щоб взяти участь у проекті потрібно заповнити анкету.

Додаткову інформацію щодо проекту можна отримати написавши на електронну адресу Dytliandia@gmail.com.


Джерело: УКРІНФОРМ 13 вересня 2018


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   діти з інвалідністю

НАШІ ПРОЕКТИ

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.