Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні хочуть легалізувати вирощування дітей «в пробірці»

Україна може стати однією з родоначальниць повністю штучного вирощування дітей – поза тілом матері. Це трапиться, якщо народні депутати підтримають ініціативи свого колеги і проголосують за законопроект №10427, зареєстрований в Раді 8 липня 2019 року, передає UBR.

Він, зокрема, пропонує доповнити 123-ту статтю Сімейного кодексу України, в якій позначені ознаки батьківства, новим пунктом. І закріпити в ній право сімейної пари називати себе батьками вирощеного за технологією ектогенеза дитини. За умови, що хоча б одна з клітин, що бере участь в зародженні нового життя, належить одному з партнерів.

Строго кажучи, повноцінної легалізації ектогенеза, як технології вирощування дитини поза тілом матері, навіть у разі успішного голосування не відбудеться. Однак сам факт згадки терміна в законодавстві дає процесу старт.

У пояснювальній записці до документа його автор і сам натякає на масштабні цілі своєї ідеї. Насамперед згадує про значні успіхи України в частині розвитку технологій штучного запліднення та послуг сурогатного материнства, які вже стали візитною карткою нашої країни. А також загальносвітової проблеми безпліддя, до якої схильні щонайменше 50 млн пар.

А потім додає, що зараз розвиток технології ектогенеза стримується загальноприйнятими в світі законодавчими рамками. В результаті, пише автор, всі експерименти в цьому напрямку зупиняються після закінчення 14 днів з моменту запліднення яйцеклітини.

«Оскільки правовий статус дитини, народженої в штучному середовищі, залишається неврегульованим», – приходить до висновку нардеп.


Джерело: pershij.com.ua 18 липня 2019


Тегиправа дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок