В Україні хочуть легалізувати вирощування дітей «в пробірці»

Україна може стати однією з родоначальниць повністю штучного вирощування дітей – поза тілом матері. Це трапиться, якщо народні депутати підтримають ініціативи свого колеги і проголосують за законопроект №10427, зареєстрований в Раді 8 липня 2019 року, передає UBR.
Він, зокрема, пропонує доповнити 123-ту статтю Сімейного кодексу України, в якій позначені ознаки батьківства, новим пунктом. І закріпити в ній право сімейної пари називати себе батьками вирощеного за технологією ектогенеза дитини. За умови, що хоча б одна з клітин, що бере участь в зародженні нового життя, належить одному з партнерів.
Строго кажучи, повноцінної легалізації ектогенеза, як технології вирощування дитини поза тілом матері, навіть у разі успішного голосування не відбудеться. Однак сам факт згадки терміна в законодавстві дає процесу старт.
У пояснювальній записці до документа його автор і сам натякає на масштабні цілі своєї ідеї. Насамперед згадує про значні успіхи України в частині розвитку технологій штучного запліднення та послуг сурогатного материнства, які вже стали візитною карткою нашої країни. А також загальносвітової проблеми безпліддя, до якої схильні щонайменше 50 млн пар.
А потім додає, що зараз розвиток технології ектогенеза стримується загальноприйнятими в світі законодавчими рамками. В результаті, пише автор, всі експерименти в цьому напрямку зупиняються після закінчення 14 днів з моменту запліднення яйцеклітини.
«Оскільки правовий статус дитини, народженої в штучному середовищі, залишається неврегульованим», – приходить до висновку нардеп.
Джерело: pershij.com.ua 18 липня 2019