Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні проведуть контрольні перевірки неплатників аліментів

Мобільні групи по ліквідації заборгованості по аліментах проведуть в Україні ряд контрольних перевірок. Про це повідомила заступник міністра юстиції України Світлана Глущенко, передає пресс-служба Міністерства юстиції України.

Зокрема, за її словами, з 14 травня представники Мін'юсту контрольні перевірки проведуть у Тернопільській, Херсонській, Волинській, Закарпатській та Запорізькій областях.

Також з 21 травня мобільні групи будуть працювати у Харківській, Чернівецькій, Полтавській, Миколаївській, Чернігівській областях та в м. Києві.

Глущенко також зазначила, що з початку дії Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів", обсяг стягнених коштів з боржників аліментів збільшився в кілька разів

Так, в деяких регіонах сума сплати заборгованості по виплаті аліментів зросла більш ніж у 15 разів. Так, в Луганській області державним виконавцям вдалося стягнути понад 20 млн гривень аліментів, що в 15,5 разів більше, ніж до початку дії Закону. У Миколаївський - 33,5 млн гривень (у 10 разів більше), у Рівненській - майже 30 млн гривень (у 6 разів більше).

Лідерами по стягненню боргів по сплаті аліментів після початку дії закону є:

Дніпропетровська область з сумою стягнення 152,1 млн гривень;

Одеська область – 103,6 млн гривень;

Полтавська область - 73,6 млн гривень.

"Такі показники свідчать, що Закон працює і нововведення є дієвим мотиватором для недобросовісних батьків платити аліменти на дитину. Водночас, Міністерство буде продовжувати кампанію щодо посилення відповідальності за несплату аліментів.

"Найближчим часом Верховною Радою буде прийнято другий пакет законодавчих новацій, які передбачають ще більше посилення тиску на неплатників аліментів", - зазначила Глущенко.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, ще понад 200 тисяч осіб мають задолженность перед власними дітьми за більш ніж 6 місяців.


Джерело: РБК-Україна 15 травня 2018


Тегиаліменти,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок