Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні проведуть контрольні перевірки неплатників аліментів

Мобільні групи по ліквідації заборгованості по аліментах проведуть в Україні ряд контрольних перевірок. Про це повідомила заступник міністра юстиції України Світлана Глущенко, передає пресс-служба Міністерства юстиції України.

Зокрема, за її словами, з 14 травня представники Мін'юсту контрольні перевірки проведуть у Тернопільській, Херсонській, Волинській, Закарпатській та Запорізькій областях.

Також з 21 травня мобільні групи будуть працювати у Харківській, Чернівецькій, Полтавській, Миколаївській, Чернігівській областях та в м. Києві.

Глущенко також зазначила, що з початку дії Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів", обсяг стягнених коштів з боржників аліментів збільшився в кілька разів

Так, в деяких регіонах сума сплати заборгованості по виплаті аліментів зросла більш ніж у 15 разів. Так, в Луганській області державним виконавцям вдалося стягнути понад 20 млн гривень аліментів, що в 15,5 разів більше, ніж до початку дії Закону. У Миколаївський - 33,5 млн гривень (у 10 разів більше), у Рівненській - майже 30 млн гривень (у 6 разів більше).

Лідерами по стягненню боргів по сплаті аліментів після початку дії закону є:

Дніпропетровська область з сумою стягнення 152,1 млн гривень;

Одеська область – 103,6 млн гривень;

Полтавська область - 73,6 млн гривень.

"Такі показники свідчать, що Закон працює і нововведення є дієвим мотиватором для недобросовісних батьків платити аліменти на дитину. Водночас, Міністерство буде продовжувати кампанію щодо посилення відповідальності за несплату аліментів.

"Найближчим часом Верховною Радою буде прийнято другий пакет законодавчих новацій, які передбачають ще більше посилення тиску на неплатників аліментів", - зазначила Глущенко.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, ще понад 200 тисяч осіб мають задолженность перед власними дітьми за більш ніж 6 місяців.


Джерело: РБК-Україна 15 травня 2018


Тегиаліменти,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.