Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні поки не планують переносити ЗНО

Наразі не йдеться про перенесення термінів основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Це можливо у тому випадку, якщо МОЗ прийме рішення подовжити карантин.

Про це в коментарі Укрінформу розповіла заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

"Якщо уряд країни прийме рішення, що карантинні заходи продовжуються і вони будуть продовжуватися до наших термінів (проведення ЗНО — ред.) і пізніше, Міністерство освіти і науки України, звичайно, буде переносити зовнішнє незалежне оцінювання. На сьогодні, перша дата тестування визначена — 21 травня, це математика. Якщо карантинні заходи подовжаться понад цей термін, то звичайно буде перенесення", - сказала Вакуленко.

Вона нагадала, що карантин оголошено до 3 квітня.

"Ми сподіваємося на те, що до 3 квітня ситуація буде вивчена, Міністерство охорони здоров’я вивчить динаміку розповсюдження захворюваності, матиме точну інформацію, і порекомендує продовження або зупинення карантинних заходів", - сказала Вакуленко.

Вона також додала, що 4 квітня має відбутися пробне ЗНО з української мови і літератури. Раніше УЦОЯО, у зв’язку з карантинними заходами, переносив уже дати пробного оцінювання з 21 та 28 березня на 4 та 11 квітня.

Якщо уряд вирішить подовжити карантин, то у межах пробного ЗНО буде запропоноване або повторне перенесення термінів проведення або інша, можливо, дистанційна модель.

"Якщо карантинні заходи будуть подовжуватися, то ми запропонуємо частково дистанційну модель проведення. МОН і заклади освіти пропонують здобувачам освіти багато варіантів дистанційного навчання, і пробне ЗНО ми, можливо, запропонуємо учасникам проходити із використанням сучасних технологій. Знову ж таки за умови, якщо карантин продовжиться. Якщо ні, то ми готові 4 квітня провести пробне ЗНО з української мови і літератури", - сказала Вакуленко.

Вона додала, що єдине фахове вступне випробування і єдиний вступний іспит в магістратуру також будуть проводитися в установлений термін, реєстрація на ці іспити відбудеться з 6 травня до 3 червня, проведення - на початку липня.

"Поки що видається, що дати цих випробувань не доведеться переносити", - зазначила Вакуленко.

Як повідомлялося, у 2020 році основна сесія ЗНО розпочинається 21 травня тестуванням з математики, ЗНО з української мови та літератури пройде 26 травня, фізики — 28 травня, з німецької, іспанської, французької мов — 1 червня, англійської мови — 2 червня, з історії України — 4 червня, біології — 9 червня, географії — 11 червня.

24 березня спливає термін реєстрації на основну сесію зовнішнього незалежного тестування.

 


Джерело: УКРІНФОРМ 25 березня 2020


Тегиправа дитини,   освіта,   ЗНО,   карантин,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок