Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Уповноважений Президента України з прав дитини здійснив робочу поїздку до Вінницької області

Під час робочої поїздки до Вінницької області Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба спільно з головою Вінницької обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм провів нараду з питань реалізації державної політики у сфері охорони дитинства в умовах децентралізації.

Уповноважений обговорив з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та головами районних державних адміністрацій актуальні питання щодо посилення відповідальності місцевих органів влади за безпеку і благополуччя дітей, створення безпечних умов для навчання, виховання і розвитку дітей, а також про необхідність підтримки сімей з дітьми з метою формування відповідального батьківства та попередження вилучення дітей з сім'ї.

Зокрема, Уповноважений ознайомив учасників наради з основними положеннями Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій безпеки дітей», який був прийнятий Верховною Радою на минулому тижні.

«Основною метою цього Закону є посилення державних гарантій захисту дітей від зовнішніх і внутрішніх загроз у всіх сферах життєдіяльності. Збереження та зміцнення інституту сім’ї є пріоритетним напрямком діяльності держави, від якого залежить не лише сталий розвиток та існування суспільства, а й доля кожної конкретної дитини. У цьому контексті особлива відповідальність покладається на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Кожен керівник місцевого рівня має знати про проблеми сімей з дітьми, які проживають у районі чи місті, і вчасно на них реагувати», - наголосив Микола Кулеба.

Окрема увага була приділена питанням реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

«Усі діти, незалежно від стану здоров'я, рівня розвитку, соціального становища, мають право і повинні жити з батьками. Для цього потрібно розвивати соціальні послуги, інклюзивну освіту і надавати сім’ям таку підтримку, щоб батьки не віддавали дітей в інтернатні заклади. Щоб цього досягти, слід правильно спланувати свої дії, розробити і затвердити регіональні плани деінституціалізації. Спільно з Міністерством соціальної політики та представниками неурядових організацій нами розроблено інструменти оцінки захисту прав дітей в регіонах, які допоможуть вам правильно оцінити свої ресурси, визначити найгостріші проблеми і спланувати їх вирішення. Ми готові вам допомагати», - підкреслив Уповноважений.

Микола Кулеба також закликав голів районних адміністрацій потурбуватися про цільове використання субвенції, виділеної з Державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво чи придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

 


Джерело: president.gov.ua 14 листопада 2017


Тегиправа дитини,   Микола Кулеба,   Микола кулеба,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children