Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Уповноважений Президента України з прав дитини здійснив робочу поїздку до Вінницької області

Під час робочої поїздки до Вінницької області Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба спільно з головою Вінницької обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм провів нараду з питань реалізації державної політики у сфері охорони дитинства в умовах децентралізації.

Уповноважений обговорив з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та головами районних державних адміністрацій актуальні питання щодо посилення відповідальності місцевих органів влади за безпеку і благополуччя дітей, створення безпечних умов для навчання, виховання і розвитку дітей, а також про необхідність підтримки сімей з дітьми з метою формування відповідального батьківства та попередження вилучення дітей з сім'ї.

Зокрема, Уповноважений ознайомив учасників наради з основними положеннями Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій безпеки дітей», який був прийнятий Верховною Радою на минулому тижні.

«Основною метою цього Закону є посилення державних гарантій захисту дітей від зовнішніх і внутрішніх загроз у всіх сферах життєдіяльності. Збереження та зміцнення інституту сім’ї є пріоритетним напрямком діяльності держави, від якого залежить не лише сталий розвиток та існування суспільства, а й доля кожної конкретної дитини. У цьому контексті особлива відповідальність покладається на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Кожен керівник місцевого рівня має знати про проблеми сімей з дітьми, які проживають у районі чи місті, і вчасно на них реагувати», - наголосив Микола Кулеба.

Окрема увага була приділена питанням реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

«Усі діти, незалежно від стану здоров'я, рівня розвитку, соціального становища, мають право і повинні жити з батьками. Для цього потрібно розвивати соціальні послуги, інклюзивну освіту і надавати сім’ям таку підтримку, щоб батьки не віддавали дітей в інтернатні заклади. Щоб цього досягти, слід правильно спланувати свої дії, розробити і затвердити регіональні плани деінституціалізації. Спільно з Міністерством соціальної політики та представниками неурядових організацій нами розроблено інструменти оцінки захисту прав дітей в регіонах, які допоможуть вам правильно оцінити свої ресурси, визначити найгостріші проблеми і спланувати їх вирішення. Ми готові вам допомагати», - підкреслив Уповноважений.

Микола Кулеба також закликав голів районних адміністрацій потурбуватися про цільове використання субвенції, виділеної з Державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво чи придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

 


Джерело: president.gov.ua 14 листопада 2017


Тегиправа дитини,   Микола Кулеба,   Микола кулеба,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.