Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У карпатських селах діти ходять до школи по 12 км, - голова райради

У гірських районах Івано-Франківської області діти змушені ходити до школи по 12 км через брак освітніх закладів

Про це в ефірі Еспресо.TV розповів голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк.

"Є гірські важкодоступні місця. Якщо ми заберемо школу з села, не буде й села. Якщо діти ходять із села по 10-12 км до школи, буде стояти питання 15-20 км. Це вже нереально. А транспортом не повезеш, тому що відсутні дороги. Треба створити умови, щоб школи функціонували і діти отримували гідну освіту", - сказав Шкіндюк.

Чиновник наголосив, що до деяких сіл взагалі не ходить громадський транспорт.

"Є села, де взагалі немає навіть автобусного сполучення, громадського транспорту. І там проживають по 500-800 людей. І вони так само мають право на послуги, інфраструктуру, навчання, відпочинок. Зараз підготовано законопроект, де запроваджено термін "високогірний", передбачено збільшення фінансування та створення належних умов для проживання гірського населення", - зазначив голова райради.

Крім того, Шкіндюк розповів про освітні проблеми в регіоні, пов'язані з браком коштів на зарплати працівників.

Проблема по освіті полягає в тому, що з цього року фінансування, зокрема, зарплат вчителів, фінансують із державного бюджету, а техпрацівники, управління та утримання шкіл перейшли на місцевий бюджет. Зараз у гірських районах майже в кожному районі не вистачає коштів на зарплати техпрацівникам, а тим більше для того, щоб завезти дрова, щоб транспорт підвозив дітей. Ми зараз звертаємося з цією проблемою до Кабміну, Верховної Ради та президента", - сказав Шкіндюк.

Чиновник, додав, що станом на зараз під час перегляду держбюджету було знайдено можливість виділити додаткову субвенцію на виплату зарплат, і наголосив, що проводити адмінреформу в регіоні необхідно з урахуванням особливостей районів.


Джерело: espreso.tv 12 жовтня 2017


Тегиправа дитини,   освіта,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.