Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У карпатських селах діти ходять до школи по 12 км, - голова райради

У гірських районах Івано-Франківської області діти змушені ходити до школи по 12 км через брак освітніх закладів

Про це в ефірі Еспресо.TV розповів голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк.

"Є гірські важкодоступні місця. Якщо ми заберемо школу з села, не буде й села. Якщо діти ходять із села по 10-12 км до школи, буде стояти питання 15-20 км. Це вже нереально. А транспортом не повезеш, тому що відсутні дороги. Треба створити умови, щоб школи функціонували і діти отримували гідну освіту", - сказав Шкіндюк.

Чиновник наголосив, що до деяких сіл взагалі не ходить громадський транспорт.

"Є села, де взагалі немає навіть автобусного сполучення, громадського транспорту. І там проживають по 500-800 людей. І вони так само мають право на послуги, інфраструктуру, навчання, відпочинок. Зараз підготовано законопроект, де запроваджено термін "високогірний", передбачено збільшення фінансування та створення належних умов для проживання гірського населення", - зазначив голова райради.

Крім того, Шкіндюк розповів про освітні проблеми в регіоні, пов'язані з браком коштів на зарплати працівників.

Проблема по освіті полягає в тому, що з цього року фінансування, зокрема, зарплат вчителів, фінансують із державного бюджету, а техпрацівники, управління та утримання шкіл перейшли на місцевий бюджет. Зараз у гірських районах майже в кожному районі не вистачає коштів на зарплати техпрацівникам, а тим більше для того, щоб завезти дрова, щоб транспорт підвозив дітей. Ми зараз звертаємося з цією проблемою до Кабміну, Верховної Ради та президента", - сказав Шкіндюк.

Чиновник, додав, що станом на зараз під час перегляду держбюджету було знайдено можливість виділити додаткову субвенцію на виплату зарплат, і наголосив, що проводити адмінреформу в регіоні необхідно з урахуванням особливостей районів.


Джерело: espreso.tv 12 жовтня 2017


Тегиправа дитини,   освіта,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Дослідження передумов запровадження нової практики допиту опитування дитини, яка постраждала від сексуального насильства

За даними різних джерел, сексуальне насильство щодо дітей в Україні набуло тривожних масштабів. Результати опитувань дітей свідчать, що кожна п’ята дитина в Україні зазнавала різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинці були знайомими для дітей людьми, у 90% випадків про насильство відносно дітей у відповідні органи ніхто не повідомляв.
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".