Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У будь-яку школу першими записуватимуть дітей, які живуть поблизу, а співбесід для них не буде – експерт

«Дитину на співбесіду приводити не треба! Якщо у вас того вимагають – не погоджуйтесь!»

Таке порадила батькам цьогорічних першачків радник міністра освіти і науки Оксана Макаренко, виступаючи в ефірі програми «День у мегаполісі» телеканалу «Київ».

У Києві ліцеїв і гімназій – 40% від загальної кількості шкіл. І вони користувалися правом вибирати собі дітей і користувалися ним – з першого класу. Більше того, дуже часто процедура відбору була корупційною – від батьків вимагали «благодійного внеску». І батьки погоджувалися, а ще починали мало не з трьох років мордувати дитину репетиторами, щоб вона змогла пройти відбір.

Проте, наголосила експертка, «вступних іспитів» для першачків жодними нормативними документами не було передбачено. «А співбесіда з дитиною, що мала проводитися у школі, передбачала всього лише перевірку: чи готова дитина до школи психологічно. Тобто чи достатньо вона самостійна, чи зможе орієнтуватися у шкільній будівлі тощо».

Нині скасовано і такі співбесіди, тож записувати дитину до школи батьки можуть прийти без неї – достатньо пакету документів, наголосила Оксана Макаренко.

«Батьки мають прийти до школи і власноруч написати заяву. До неї додати копію свідоцтва про народження та медичну довідку ф 086. Крім того, якщо дитина має висновок інклюзивно-ресурсного центру, що вона потребує особливих умов навчання, слід його теж надати директору, аби той устиг організувати інклюзивний клас… Цього року всі школи мають задовольнити вимоги батьків і створити інклюзивний клас для таких дітей», - зазначила вона.

Ретельно обирати навчальний заклад для молодшого школяра нема сенсу, адже цьогоріч перші класи навчатимуться вже в реформованій молодшій школі – за єдиною для всіх програмою та однаковими підручниками.

«Конкурсний відбір до ліцеїв та гімназій збережеться, але лише після 5 класу, коли дитина вже себе проявила, виявила якісь здібності. Але й тоді це не буде конкурс за статками батьків і не того, як вони підготували дитину», - зауважила пані Макаренко.


Джерело: Телеканал Київ 16 квiтня 2018


Тегиправа дитини,   освіта,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.