Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У будь-яку школу першими записуватимуть дітей, які живуть поблизу, а співбесід для них не буде – експерт

«Дитину на співбесіду приводити не треба! Якщо у вас того вимагають – не погоджуйтесь!»

Таке порадила батькам цьогорічних першачків радник міністра освіти і науки Оксана Макаренко, виступаючи в ефірі програми «День у мегаполісі» телеканалу «Київ».

У Києві ліцеїв і гімназій – 40% від загальної кількості шкіл. І вони користувалися правом вибирати собі дітей і користувалися ним – з першого класу. Більше того, дуже часто процедура відбору була корупційною – від батьків вимагали «благодійного внеску». І батьки погоджувалися, а ще починали мало не з трьох років мордувати дитину репетиторами, щоб вона змогла пройти відбір.

Проте, наголосила експертка, «вступних іспитів» для першачків жодними нормативними документами не було передбачено. «А співбесіда з дитиною, що мала проводитися у школі, передбачала всього лише перевірку: чи готова дитина до школи психологічно. Тобто чи достатньо вона самостійна, чи зможе орієнтуватися у шкільній будівлі тощо».

Нині скасовано і такі співбесіди, тож записувати дитину до школи батьки можуть прийти без неї – достатньо пакету документів, наголосила Оксана Макаренко.

«Батьки мають прийти до школи і власноруч написати заяву. До неї додати копію свідоцтва про народження та медичну довідку ф 086. Крім того, якщо дитина має висновок інклюзивно-ресурсного центру, що вона потребує особливих умов навчання, слід його теж надати директору, аби той устиг організувати інклюзивний клас… Цього року всі школи мають задовольнити вимоги батьків і створити інклюзивний клас для таких дітей», - зазначила вона.

Ретельно обирати навчальний заклад для молодшого школяра нема сенсу, адже цьогоріч перші класи навчатимуться вже в реформованій молодшій школі – за єдиною для всіх програмою та однаковими підручниками.

«Конкурсний відбір до ліцеїв та гімназій збережеться, але лише після 5 класу, коли дитина вже себе проявила, виявила якісь здібності. Але й тоді це не буде конкурс за статками батьків і не того, як вони підготували дитину», - зауважила пані Макаренко.


Джерело: Телеканал Київ 16 квiтня 2018


Тегиправа дитини,   освіта,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок