Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У будь-яку школу першими записуватимуть дітей, які живуть поблизу, а співбесід для них не буде – експерт

«Дитину на співбесіду приводити не треба! Якщо у вас того вимагають – не погоджуйтесь!»

Таке порадила батькам цьогорічних першачків радник міністра освіти і науки Оксана Макаренко, виступаючи в ефірі програми «День у мегаполісі» телеканалу «Київ».

У Києві ліцеїв і гімназій – 40% від загальної кількості шкіл. І вони користувалися правом вибирати собі дітей і користувалися ним – з першого класу. Більше того, дуже часто процедура відбору була корупційною – від батьків вимагали «благодійного внеску». І батьки погоджувалися, а ще починали мало не з трьох років мордувати дитину репетиторами, щоб вона змогла пройти відбір.

Проте, наголосила експертка, «вступних іспитів» для першачків жодними нормативними документами не було передбачено. «А співбесіда з дитиною, що мала проводитися у школі, передбачала всього лише перевірку: чи готова дитина до школи психологічно. Тобто чи достатньо вона самостійна, чи зможе орієнтуватися у шкільній будівлі тощо».

Нині скасовано і такі співбесіди, тож записувати дитину до школи батьки можуть прийти без неї – достатньо пакету документів, наголосила Оксана Макаренко.

«Батьки мають прийти до школи і власноруч написати заяву. До неї додати копію свідоцтва про народження та медичну довідку ф 086. Крім того, якщо дитина має висновок інклюзивно-ресурсного центру, що вона потребує особливих умов навчання, слід його теж надати директору, аби той устиг організувати інклюзивний клас… Цього року всі школи мають задовольнити вимоги батьків і створити інклюзивний клас для таких дітей», - зазначила вона.

Ретельно обирати навчальний заклад для молодшого школяра нема сенсу, адже цьогоріч перші класи навчатимуться вже в реформованій молодшій школі – за єдиною для всіх програмою та однаковими підручниками.

«Конкурсний відбір до ліцеїв та гімназій збережеться, але лише після 5 класу, коли дитина вже себе проявила, виявила якісь здібності. Але й тоді це не буде конкурс за статками батьків і не того, як вони підготували дитину», - зауважила пані Макаренко.


Джерело: Телеканал Київ 16 квiтня 2018


Тегиправа дитини,   освіта,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children