Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Сумах базові навчальні предмети у школах викладатимуть тільки українською

Зарічний районний суд міста Сум виніс рішення, яким підтвердив законність викладання базових навчальних дисциплін в усіх школах міста виключно українською.

Про це інформують місцеві видання.

"Батьки учнів російськомовних шкіл у Сумах подали позов до суду. Вони хотіли оскаржити рішення Сумської міської ради та наказ Управління освіти та науки Сумської міської ради "Про викладання державною мовою базових навчальних дисциплін у загальноосвітніх закладах м. Сум", - розповідає про ситуацію видання Вектор.Ньюз.

Зарічний районний суд міста Сум із травня почав розгляд у цій справі. Головним чином вона стосувалася невдоволення батьків зміни мови викладання у трьох школах міста: Сумської спеціалізованої школи І ступеня № 30, Сумської ЗОШ № 18 та Олександрівської гімназії міста Суми.

До суду позови проти Сумської міської ради та управління освіти міста подали Олександр Ротт, Юлія Сафронова та Владислав Котляр, інформує "Трибуна".

Вони вважають. що рішення міськради про навчання українською порушує право батьків дитини на гарантовану Конституцією України можливість вибору мови навчання, а також призведе до значних матеріальних витрат бюджетних коштів та власних коштів батьків, учням необхідно буде навчатися в умовах підвищеного навантаження задля ліквідації різниці у навчальних планах.

Міська рада зазначила у рішенні "Про викладання державною мовою базових навчальних дисциплін у загальноосвітніх закладах м. Сум" від 29 березня, що подальше навчання дітей у російськомовних школах може нашкодити їм у майбутньому.

"Оскільки викладання предметів російською мовою в деяких школах обмежує доступ учнів до вищої освіти, для зменшення впливу мовного бар’єру при переході з одного освітнього рівня на інший міська рада вирішила визначити викладання державною мовою базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах комунальної власності на території міста Суми обов’язковим", - йшлося в прийнятому документі.

Ініціатор виключно україномовного викладання, депутат Володимир Чепік, так прокоментував рішення суду з цього питання:

"Перша інстанція підтвердила законність рішення міської ради. Доводи батьків про погіршення якості освіти у дітей, які перейдуть на вивчення базових дисциплін українською мовою для мене є звичайною маніпуляцією любителів «русского мира». Переконаний навчання дітей за бюджетні кошти повинні проводитись виключно українською. Своє бажання вивчати мову окупанта російськомовні батьки можуть реалізувати у приватних навчальних закладах або залучивши репетиторів", – зазначив Володимир Чепік.

 


Джерело: Україна молода 17 липня 2017


Тегиправа дитини,   освіта,   захист прав дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.