Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Сумах базові навчальні предмети у школах викладатимуть тільки українською

Зарічний районний суд міста Сум виніс рішення, яким підтвердив законність викладання базових навчальних дисциплін в усіх школах міста виключно українською.

Про це інформують місцеві видання.

"Батьки учнів російськомовних шкіл у Сумах подали позов до суду. Вони хотіли оскаржити рішення Сумської міської ради та наказ Управління освіти та науки Сумської міської ради "Про викладання державною мовою базових навчальних дисциплін у загальноосвітніх закладах м. Сум", - розповідає про ситуацію видання Вектор.Ньюз.

Зарічний районний суд міста Сум із травня почав розгляд у цій справі. Головним чином вона стосувалася невдоволення батьків зміни мови викладання у трьох школах міста: Сумської спеціалізованої школи І ступеня № 30, Сумської ЗОШ № 18 та Олександрівської гімназії міста Суми.

До суду позови проти Сумської міської ради та управління освіти міста подали Олександр Ротт, Юлія Сафронова та Владислав Котляр, інформує "Трибуна".

Вони вважають. що рішення міськради про навчання українською порушує право батьків дитини на гарантовану Конституцією України можливість вибору мови навчання, а також призведе до значних матеріальних витрат бюджетних коштів та власних коштів батьків, учням необхідно буде навчатися в умовах підвищеного навантаження задля ліквідації різниці у навчальних планах.

Міська рада зазначила у рішенні "Про викладання державною мовою базових навчальних дисциплін у загальноосвітніх закладах м. Сум" від 29 березня, що подальше навчання дітей у російськомовних школах може нашкодити їм у майбутньому.

"Оскільки викладання предметів російською мовою в деяких школах обмежує доступ учнів до вищої освіти, для зменшення впливу мовного бар’єру при переході з одного освітнього рівня на інший міська рада вирішила визначити викладання державною мовою базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах комунальної власності на території міста Суми обов’язковим", - йшлося в прийнятому документі.

Ініціатор виключно україномовного викладання, депутат Володимир Чепік, так прокоментував рішення суду з цього питання:

"Перша інстанція підтвердила законність рішення міської ради. Доводи батьків про погіршення якості освіти у дітей, які перейдуть на вивчення базових дисциплін українською мовою для мене є звичайною маніпуляцією любителів «русского мира». Переконаний навчання дітей за бюджетні кошти повинні проводитись виключно українською. Своє бажання вивчати мову окупанта російськомовні батьки можуть реалізувати у приватних навчальних закладах або залучивши репетиторів", – зазначив Володимир Чепік.

 


Джерело: Україна молода 17 липня 2017


Тегиправа дитини,   освіта,   захист прав дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Дослідження передумов запровадження нової практики допиту опитування дитини, яка постраждала від сексуального насильства

За даними різних джерел, сексуальне насильство щодо дітей в Україні набуло тривожних масштабів. Результати опитувань дітей свідчать, що кожна п’ята дитина в Україні зазнавала різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинці були знайомими для дітей людьми, у 90% випадків про насильство відносно дітей у відповідні органи ніхто не повідомляв.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.