Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Раді хочуть посилити кримінальну відповідальність за злочини проти дітей

Лише за січень-червень 2017 року 3838 дітей стали жертвами злочинів, що складає 1,71 відсотки від усіх потерпілих.

У Верховній Раді України мають намір посилити кримінальну відповідальність за злочини проти дітей.

Відповідний проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту прав і свобод дітей» зареєстровано під №7020.

Один із авторів законопроекту, народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Андрій Антонищак заявив, що потреба в його розробці пов’язана з погіршенням криміногенної ситуації в Україні, потребою у підвищенні захисту дітей, а також у зв’язку з необхідністю удосконалення низки норм Кримінального кодексу України.

«Лише за січень-червень 2017 року 3838 дітей стали жертвами злочинів, що складає 1,71 відсотки від усіх потерпілих. Загалом, за 2016 рік, потерпілими є 7200 дітей, що складає 1,62 відсотків від усієї кількості потерпілих», – сказав депутат.

Він також зазначив, що більша частина злочинів вчиняються у сімейно-побутовій сфері, є латентними й у статистичній звітності не відображені.

За його словами, запропонованими змінами до КК та КУпАП є посилення відповідальності за злочини відносно дітей.

«В контексті «груп смертей у ВК» – вдосконалено склад злочину «доведення до самогубства», запропоновані нові статті «Схиляння до вчинення самогубства або сприяння здійсненню самогубства» та «Організація діяльності, пов’язаної з схилянням особи до вчинення самогубства». За доведення до самогубства дитини пропонується пожиттєве ув’язнення», - наголосив депутат.

Тому, пояснив він, запропоновані проектом зміни дозволять удосконалити кримінальне законодавство, запобігти випадкам уникнення від відповідальності, дозволить уникнути двозначностей під час кваліфікації і розслідування злочинів, забезпечити захист прав і свобод дітей.

 


Джерело: УНІАН 10 серпня 2017


Тегиправа дитини,   насильство щодо дітей,   захист прав дитини,   злочини проти дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.