Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У МОЗ заборонили нещепленим дітям відвідувати навчальні заклади

Міністерство охорони здоров'я України та Міністерство освіти і науки звернулися до всіх обласних державних адміністрацій з офіційним листом (.pdf), у якому закликали вжити заходів із проведення вакцинації дітей та не допускати невакцинованих дітей у навчальні заклади. Про це 12 вересня повідомили у прес-центрі МОЗ.

У міністерстві нагадують, що за законом відвідувати державні навчальні заклади можуть тільки ті діти, яких прищепили за календарем профілактичних щеплень. Винятки становлять випадки, коли в дитини є медичні протипоказання до вакцинації.

Якщо дитині протипоказано робити щеплення, вона отримує відповідну довідку. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти ухвалює комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу. У разі ускладнення епідемічної ситуації комісія може заборонити таким дітям відвідувати навчальні заклади.

У Міністерстві додали, що в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація з інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру.

10 липня у МОЗ повідомили, що з початку 2018 року в Україні на кір перехворіло понад 25 тис. осіб.


Джерело: Гордон 13 вересня 2018


Тегиправа дитини,   щеплення,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.