Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У МОН розповіли, коли освітній омбудсмен та його офіс розпочнуть повноцінну роботу

Освітній омбудсмен та його офіс розпочнуть повноцінну роботу на початку листопада. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти і науки України, передає УНН.

"Вже на початку листопада освітній омбудсмен та його офіс розпочнуть повноцінну роботу", - йдеться в повідомленні.

"Ми зараз рухаємося за запланованим графіком, дотримуючись усіх термінів. Зокрема, затверджуємо штатний розпис. У нас буде 5 людей в юридичному відділі, буде сектор роботи зі зверненнями, сектор нормативно-правової роботи. Ми вже розпочали роботу над пропозиціями до проєкту Закону "Про повну загальну середню освіту". Там є моменти, які мене як освітнього омбудсмена дуже цікавлять. Є речі та проблеми, які можливо вирішити тільки встановивши нові правила взаємодії в системі освіти, саме тому внесення пропозицій до законів та нормативних документів ми розглядаємо як одне з дуже важливих для нас питань", - сказав освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Омбудсмен також зазначив, що до листопада його офісу необхідно розробити ще дуже багато внутрішніх процедур, напрацювати алгоритми роботи зі зверненнями, адже фактично зараз цього немає.

За словами Горбачова, його офіс також планує щомісяця робити аналітику щодо звернень громадян.

"Ми будемо робити аналітику кожного місяця про те, які звернення надходили, яка тематика, які шляхи вирішення пропонував офіс освітнього омбудсмена. І тут пов’язане питання - побудова взаємодії з міністерством, з Державною службою якості освіти. У нас була вже зустріч із Нацполіцією, вони пропонують зробити меморандум про співпрацю між освітнім омбудсменом і поліцією або ювенальною превенцією, бо наші питання перетинаються. Також плануємо зустріч з уповноваженим Президента з прав дитини Миколою Кулебою", — зазначив освітній омбудсмен.

Нагадаємо, що нову інституцію освітнього омбудсмена запропонувало Міністерство освіти і науки 28 грудня 2018 року. Ціль роботи офісу – захист прав дітей, батьків, вчителів та викладачів. На основі конкурсу, освітнім омбудсменом було обрано Сергія Горбачова.


Джерело: УНН 11 вересня 2019


Тегиправа дитини,   освіта,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок