Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Берліні починається процес у справі "дівчинки Лізи"

24-річного берлінця звинувачують у сексуальному насильстві в особливо тяжкій формі. Секс відбувся за обопільною згодою, але жертві, дівчинці з родини російських німців, було всього 13 років.У суді берлінського району Тіргартен у вівторок, 20 червня, розпочнеться процес проти 24-річного жителя німецької столиці, якого звинувачують за статтею "сексуальне насильство щодо дітей в особливо тяжкій формі" (§176a) і виготовленні порнографічних матеріалів. Жертвою чоловіка стала 13-річна Ліза, що опинилася у центрі міжнародного скандалу в січні-лютому 2016 року. Тоді російські ЗМІ поширили інформацію про зґвалтування дівчинки, яка походить з родини російських німців, біженцями, що згодом не підтвердилося. Суд припускає, що розгляне справу за один день.

Незважаючи на те, що прокуратура вважає, що секс відбувся за обопільною згодою, Ліза на той момент не досягла віку сексуального згоди" . У Німеччині будь-які сексуальні контакти з особами, що не досягли 14 років, вважаються сексуальним насильством щодо дітей і переслідуються законом.

Насильство сталося в жовтні

Крім звинувачення в сексуальному насильстві, чоловік звинувачується у виготовленні порнографії, оскільки він знімав секс з дівчинкою на відео.

Сексуальні дії відбувалися в жовтні і листопаді 2015 року, підкреслила прес-секретар берлінського Земельного суду по кримінальних справах Ліза Яні (Lisa Jani), і таким чином не пов'язані з епізодом зникнення дитини в січні 2016 року.

Міжнародний скандал

У січні 2016 року глави зовнішньополітичних відомств ФРН і РФ обмінялися заявами щодо так званої "справи дівчинки Лізи". Спочатку Сергій Лавров дорікнув німецькі власті у спробі "політкоректно залакувати дійсність". Потім Франк-Вальтер Штайнмайер (Frank-Walter Steinmeier), заявив, що російський міністр втручається у "внутригерманскую дискусію про мігрантів і розпалює її". Ситуацію вдалося владнати телефонною розмовою між Штайнмайером і Лавровим.

 


Джерело: kordon.com.ua 19 червня 2017


Тегиправа дитини,   насильство щодо дітей,   захист прав дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.