Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Берліні починається процес у справі "дівчинки Лізи"

24-річного берлінця звинувачують у сексуальному насильстві в особливо тяжкій формі. Секс відбувся за обопільною згодою, але жертві, дівчинці з родини російських німців, було всього 13 років.У суді берлінського району Тіргартен у вівторок, 20 червня, розпочнеться процес проти 24-річного жителя німецької столиці, якого звинувачують за статтею "сексуальне насильство щодо дітей в особливо тяжкій формі" (§176a) і виготовленні порнографічних матеріалів. Жертвою чоловіка стала 13-річна Ліза, що опинилася у центрі міжнародного скандалу в січні-лютому 2016 року. Тоді російські ЗМІ поширили інформацію про зґвалтування дівчинки, яка походить з родини російських німців, біженцями, що згодом не підтвердилося. Суд припускає, що розгляне справу за один день.

Незважаючи на те, що прокуратура вважає, що секс відбувся за обопільною згодою, Ліза на той момент не досягла віку сексуального згоди" . У Німеччині будь-які сексуальні контакти з особами, що не досягли 14 років, вважаються сексуальним насильством щодо дітей і переслідуються законом.

Насильство сталося в жовтні

Крім звинувачення в сексуальному насильстві, чоловік звинувачується у виготовленні порнографії, оскільки він знімав секс з дівчинкою на відео.

Сексуальні дії відбувалися в жовтні і листопаді 2015 року, підкреслила прес-секретар берлінського Земельного суду по кримінальних справах Ліза Яні (Lisa Jani), і таким чином не пов'язані з епізодом зникнення дитини в січні 2016 року.

Міжнародний скандал

У січні 2016 року глави зовнішньополітичних відомств ФРН і РФ обмінялися заявами щодо так званої "справи дівчинки Лізи". Спочатку Сергій Лавров дорікнув німецькі власті у спробі "політкоректно залакувати дійсність". Потім Франк-Вальтер Штайнмайер (Frank-Walter Steinmeier), заявив, що російський міністр втручається у "внутригерманскую дискусію про мігрантів і розпалює її". Ситуацію вдалося владнати телефонною розмовою між Штайнмайером і Лавровим.

 


Джерело: kordon.com.ua 19 червня 2017


Тегиправа дитини,   насильство щодо дітей,   захист прав дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Дослідження передумов запровадження нової практики допиту опитування дитини, яка постраждала від сексуального насильства

За даними різних джерел, сексуальне насильство щодо дітей в Україні набуло тривожних масштабів. Результати опитувань дітей свідчать, що кожна п’ята дитина в Україні зазнавала різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинці були знайомими для дітей людьми, у 90% випадків про насильство відносно дітей у відповідні органи ніхто не повідомляв.