Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Берліні починається процес у справі "дівчинки Лізи"

24-річного берлінця звинувачують у сексуальному насильстві в особливо тяжкій формі. Секс відбувся за обопільною згодою, але жертві, дівчинці з родини російських німців, було всього 13 років.У суді берлінського району Тіргартен у вівторок, 20 червня, розпочнеться процес проти 24-річного жителя німецької столиці, якого звинувачують за статтею "сексуальне насильство щодо дітей в особливо тяжкій формі" (§176a) і виготовленні порнографічних матеріалів. Жертвою чоловіка стала 13-річна Ліза, що опинилася у центрі міжнародного скандалу в січні-лютому 2016 року. Тоді російські ЗМІ поширили інформацію про зґвалтування дівчинки, яка походить з родини російських німців, біженцями, що згодом не підтвердилося. Суд припускає, що розгляне справу за один день.

Незважаючи на те, що прокуратура вважає, що секс відбувся за обопільною згодою, Ліза на той момент не досягла віку сексуального згоди" . У Німеччині будь-які сексуальні контакти з особами, що не досягли 14 років, вважаються сексуальним насильством щодо дітей і переслідуються законом.

Насильство сталося в жовтні

Крім звинувачення в сексуальному насильстві, чоловік звинувачується у виготовленні порнографії, оскільки він знімав секс з дівчинкою на відео.

Сексуальні дії відбувалися в жовтні і листопаді 2015 року, підкреслила прес-секретар берлінського Земельного суду по кримінальних справах Ліза Яні (Lisa Jani), і таким чином не пов'язані з епізодом зникнення дитини в січні 2016 року.

Міжнародний скандал

У січні 2016 року глави зовнішньополітичних відомств ФРН і РФ обмінялися заявами щодо так званої "справи дівчинки Лізи". Спочатку Сергій Лавров дорікнув німецькі власті у спробі "політкоректно залакувати дійсність". Потім Франк-Вальтер Штайнмайер (Frank-Walter Steinmeier), заявив, що російський міністр втручається у "внутригерманскую дискусію про мігрантів і розпалює її". Ситуацію вдалося владнати телефонною розмовою між Штайнмайером і Лавровим.

 


Джерело: kordon.com.ua 19 червня 2017


Тегиправа дитини,   насильство щодо дітей,   захист прав дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children