Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Соцпрацівники перевіряють, як батьки витрачають державну грошову допомогу на дітей

Батьки дітлахів віком до трьох років в останні дні активно обговорюють дивну, на їхній погляд, новацію. До них додому приходять соціальні працівники та перевіряють, чи правильно в їхній сім'ї витрачають грошову допомогу, яку держава їм виплачує при народженні дитини.

"Приходили, перевіряли, чи є підгузки. Доні виповнилося три роки, тож про паперові трусики ми вже давно забули. Відтак підгузків не знайшли -- сказали, що я неправильно витрачаю гроші на дитину", -- розповідає львів'янка Ірина.

"І в нас були. Дитині на той час виповнилося півтора місяці. Оглянули все: колиску, ванночку, засоби гігієни, візочок", -- додає ще одна мама, Оксана.

У міському центрі соціальних служб пояснили, що мають право на такі перевірки.

-- Згідно із законом, ми проводимо такі перевірки кожного місяця, -- розповідає Алла Горбач, директорка Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

-- Відвідати всіх фізично не встигаємо, тому робимо це вибірково. Скажімо, якщо в 2017 році грошову допомогу при народженні дитини отримали приблизно 12 тисяч сімей, то ми провели лише 409 вибіркових обстежень. -- Яка процедура візиту?

-- Двоє наших працівників приходять в оселю сім'ї, представляються, показують посвідчення особи, пояснюють причину візиту. Якщо мама або тато дозволяє, заходять у помешкання. А наприкінці візиту складають спеціальний акт перевірки, -- каже Алла Горбач, директорка міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

-- А якщо батьки такого дозволу не дають?

-- Силоміць ніхто в помешкання не проникне.

-- Яка мета такого візиту?

-- Фахівці із соціальної роботи повинні зрозуміти, чи доцільно батьки використовують державні гроші на дитину, чи забезпечено її всім необхідним для повноцінного виховання і розвитку. Тому перевіряють, чи є ліжечко, засоби гігієни, відповідний одяг, наскільки чисто в квартирі. Звертають увагу на поведінку батьків, чи, бува, ті не зловживають алкоголем і т.п. А також оцінюють, чи має дитина що їсти.

-- Невже в холодильник зазирають?

-- Самі працівники такого права не мають, тому просять показати його вміст зі згоди мами або тата. Звісно, батьки можуть відмовитися його відчиняти.

-- Якщо в хаті брудно, а в холодильнику -- пусто?

-- Якщо ми виявляємо порушення, то повідомляємо Службу в справах дітей. Якщо є реальна загроза життю дитини, звертаємося в поліцію. Довівши, що батьки витрачають державні гроші не на дитину, а на власні потреби, їм можуть скасувати такі виплати. Більш того, можуть позбавити батьківських прав.


Джерело: expres.ua 12 лютого 2018


Тегиправа дитини,   виплати на дитину,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.