Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Соцпрацівники перевіряють, як батьки витрачають державну грошову допомогу на дітей

Батьки дітлахів віком до трьох років в останні дні активно обговорюють дивну, на їхній погляд, новацію. До них додому приходять соціальні працівники та перевіряють, чи правильно в їхній сім'ї витрачають грошову допомогу, яку держава їм виплачує при народженні дитини.

"Приходили, перевіряли, чи є підгузки. Доні виповнилося три роки, тож про паперові трусики ми вже давно забули. Відтак підгузків не знайшли -- сказали, що я неправильно витрачаю гроші на дитину", -- розповідає львів'янка Ірина.

"І в нас були. Дитині на той час виповнилося півтора місяці. Оглянули все: колиску, ванночку, засоби гігієни, візочок", -- додає ще одна мама, Оксана.

У міському центрі соціальних служб пояснили, що мають право на такі перевірки.

-- Згідно із законом, ми проводимо такі перевірки кожного місяця, -- розповідає Алла Горбач, директорка Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

-- Відвідати всіх фізично не встигаємо, тому робимо це вибірково. Скажімо, якщо в 2017 році грошову допомогу при народженні дитини отримали приблизно 12 тисяч сімей, то ми провели лише 409 вибіркових обстежень. -- Яка процедура візиту?

-- Двоє наших працівників приходять в оселю сім'ї, представляються, показують посвідчення особи, пояснюють причину візиту. Якщо мама або тато дозволяє, заходять у помешкання. А наприкінці візиту складають спеціальний акт перевірки, -- каже Алла Горбач, директорка міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

-- А якщо батьки такого дозволу не дають?

-- Силоміць ніхто в помешкання не проникне.

-- Яка мета такого візиту?

-- Фахівці із соціальної роботи повинні зрозуміти, чи доцільно батьки використовують державні гроші на дитину, чи забезпечено її всім необхідним для повноцінного виховання і розвитку. Тому перевіряють, чи є ліжечко, засоби гігієни, відповідний одяг, наскільки чисто в квартирі. Звертають увагу на поведінку батьків, чи, бува, ті не зловживають алкоголем і т.п. А також оцінюють, чи має дитина що їсти.

-- Невже в холодильник зазирають?

-- Самі працівники такого права не мають, тому просять показати його вміст зі згоди мами або тата. Звісно, батьки можуть відмовитися його відчиняти.

-- Якщо в хаті брудно, а в холодильнику -- пусто?

-- Якщо ми виявляємо порушення, то повідомляємо Службу в справах дітей. Якщо є реальна загроза життю дитини, звертаємося в поліцію. Довівши, що батьки витрачають державні гроші не на дитину, а на власні потреби, їм можуть скасувати такі виплати. Більш того, можуть позбавити батьківських прав.


Джерело: expres.ua 12 лютого 2018


Тегиправа дитини,   виплати на дитину,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.