Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Соціальні послуги для дітей та сімей, які розвинуті на Дніпропетровщині, заслуговують на розповсюдження в кожному регіоні країни – Кулеба

Уповноважений Президента України з прав дитини здійснив робочу поїздку до Дніпропетровської області. З представниками обласної служби у справах дітей, департаментів соціального захисту населення, освіти і науки, охорони здоров’я облдержадміністрації та обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Микола Кулеба обговорив стан впровадження Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017–2026 роки на Дніпропетровщині.

Також, в рамках поїздки, М.Кулеба разом з завідуючою відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав дитини Оленою Ремень та керівником Національного офісу з реформи деінституалізації Маріанною Онуфрик відвідали Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Добре вдома».

«Центр, який ми відвідали - модель новітнього закладу, який надає комплексні послуги на рівні громади. Унікальність закладу полягає в тому, що він функціонує на умовах співфінансування – між районною владою та об’єднаною територіальною громадою. В перспективі такі центри мають з’явитись і в інших територіальних громадах та будуть надавати послуги раннього і екстреного втручання, соціального гуртожитку та ін.» - наголосив Микола Кулеба.

Наприкінці поїздки Уповноважений завітав у Малий груповий будинок - заклад альтернативного догляду, де поспілкувався з вихователями та 12 дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, серед яких є діти з особливими потребами.

«У березні, під час розгляду питання реформування інтернатної системи на Національній Раді реформ, Президент наголосив, що необхідно вжити всіх заходів, щоб кожна дитина-сирота не жила в інституції, а мала сім’ю, або проживала в умовах, наближених до сімейних. Саме такими умовами і є Малий груповий будинок» - підкреслив Микола Кулеба.

Він позитивно оцінив роботу центру «Добре вдома» та Малого групового будинку та висловив переконання, що він має бути поширений у всіх областях України.

 


Джерело: president.gov.ua 12 вересня 2017


Тегиправа дитини,   захист прав дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Дослідження передумов запровадження нової практики допиту опитування дитини, яка постраждала від сексуального насильства

За даними різних джерел, сексуальне насильство щодо дітей в Україні набуло тривожних масштабів. Результати опитувань дітей свідчать, що кожна п’ята дитина в Україні зазнавала різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинці були знайомими для дітей людьми, у 90% випадків про насильство відносно дітей у відповідні органи ніхто не повідомляв.