Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Розбудова нових українських практик участі дітей в процесі прийнятті рішень, що стосуються школи: другий етап

Сьогодні учнівські ради вирішують здебільшого питання організації дозвільних заходів, благодійних акцій, тобто питання, які впливають лише на малу частину шкільного життя. В той же час, учнів й учениць хвилює набагато більше питань. Саме тому, є потреба розбудови нових практик участі дітей, які дозволять учням та ученицям відчути, що їх думка важлива і вони можуть впливати на своє шкільне життя.

«Як допомогти учням й ученицям повірити що їх думка важлива, як познайомити своїх однолітків з учнівської радою, яка має представляти їх інтереси, як висловлювати свої думки безпечно - без осуду, як залучати різні групи дітей: учнів та учениць молодшої школа, дітей, які не активні у шкільному житті», про це і не тільки говорили учасники й учасниці тренінгу розвиток учнівського самоврядування, який відбувся у м. Києві, 30 жовтня – 2 листопада 2017 р. Захід організований Жіночим консорціумом України відбувся в рамках проекту Впровадження Конвенції ООН про права дитини за фінансової підтримки Save the Children International від Уряду Швеції.
У тренінгу взяли участь учні й учениці, вчительки з 6 пілотних шкіл, тренери й тренерки, які спільно з Жіночим консорціумом України працюють над розбудовою нових українських практик участі дітей у школах.

Вів тренінг Іосіф Молдовану, Центр інформації з прав дитини (Молдова). Центр інформації з прав дитини має понад 10 річний досвід роботи зі школами в Молдові щодо підтримки участі дітей, в тому числі через підтримку дітей з вразливих груп, які часто виключенні з процесу участі, як наприклад, діти роми, діти з низькою успішністю у навчанні, тощо. Разом з тим, на переконання тренера, орган учнівського самоврядування, стане дієвим інструментом, лише тоді, коли буде відстоювати думки усіх дітей, в тому числі і думки меншості. Тому основу увагу, пан Іосіф, звернув на інструменти комунікації та моніторингу думки учнів та учениць, як визначати пріоритети та планувати діяльність враховуючи результати моніторингу і забезпечуючи щоб думка кожної дитини була врахована.

Тренери, які беруть участь у програмі поділились своїми результатами першого циклу тренінгів, які пройшли у школах протягом серпня-жовтня 2017 р. Загалом, відбулось 18 тренінгів у 6 пілотних школах, по одному для учнівського та педагогічного колективів. Кожна зі шкіл особлива і саме тому такі збірні тренінги дають можливість обміну досвідом та формуванню нових ідей.

Учасники та учасниці тренінгу, під час тренінгу переконались, що учнівська рада, може стати дієвим консультуючим органом для адміністрації закладу/шкільної ради, і як дорослі так і діти, можуть долучатися до втілення нових пропозицій. Можливість дітей впливати на процеси, які їх стосуються водночас допомагає дорослим побачити як організувати шкільне середовище враховуючи потреби дітей.

Нагадуємо,
У 2017 році Жіночий консорціум України в рамках програми розвитку та підтримки учнівського самоврядування розпочав співпрацювати з 6 школами з різних куточків України(Миколаїв, Добронадіївка, Слов’янськ, Біла Церква, Кропивницький та Житомир).
У квітні 2017 відбувся перший тренінг для тренерів.
У серпні та жовтні – перші 14 тренінгів в 6 пілотних школах з учнівськими та педагогічними колективами.
30 жовтня-2 листопада в с. Княжичі що знаходиться під Києвом пройшов збірний тренінг для вчительок-координаторок та членів й членкинь учнівських рад усіх 6 шкіл,а також окремий тренінг для тренерів й тренерок програми.
Програма розвитку та підтримки учнівського самоврядування реалізується Жіночим консорціумом України за фінансової підтримки Save the Children International від Уряду Швеції .

 


Джерело: Жіночий консорціум України 13 листопада 2017


ТегиЖіночий консорціум України,   учнівське самоврядування,   програма розвитку учнівського самоврядування,   учнівська рада

НАШІ ПРОЕКТИ

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.