Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Рекорд за кількістю осиротілих дітей може встановити цього року Рівне

Про це стало відомо на засіданні міськвиконкому.

Начальник міської служби дітей Андрій Міщеня розповів:

34 дитини вже з початку цього року осиротіли або залишилися без батьківського піклування.

З урахуванням того, що в нас зараз 6 дітей перебуває у центрі соціально-психологічної реабілітації, по яких справи у суді, цей рік може стати рекордним за кількістю дітей, які набули статус дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування за останні вже, принаймні, років п’ять.

Основними причинами збільшення кількості сиріт Андрій Міщеня назвав те, що за ухилення від виховання батьківських прав позбавляють відразу щодо кількох дітей з однієї сім’ї. Також часто реєструють відмови батьків від дітей, а ще майже у половині випадків причиною сирітства стає смерть батьків у молодому віці.

На більшість таких дітей оформляють документи про опіку родичами, частину забирають у прийомні сім’ї та дитбудинки сімейного типу. Тобто з їх влаштуванням проблем немає і в інтернати вони майже не потрапляють, за винятком дітей з особливими потребами. У цьому випадку більш проблемно знайти людей, які б хотіли взяти таких малюків до себе у сім’ю.

Нема проблем у Рівному, каже Андрій Міщеня, і з усиновителями. З них навіть існує черга. Але всі вони хочуть усиновлювати малих і здорових дітей.


Джерело: radiotrek.rv.ua 09 жовтня 2019


Тегиправа дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.