Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Рада Європи у звіті вказала на основні проблеми українських інтернатів

Комітет проти тортур Ради Європи рекомендує Україні пришвидшити процес деінституціоналізації у сфері соціального догляду та швидше закривати великі інтернати на користь менших за розміром, пише УНН з посиланням на звіт комітету РЄ після проведення інспекцій трьох психоневрологічних центрів у двох регіонах України навесні 2019 року.

Експерти Ради Європи відвідали інтернати у Вікторівці Черкаської області, а також у Великорибальському та Барабої Одеської області.

У звіті Рада Європи назвала позитивними новий Закон про соціальні послуги та Національну стратегію реформування закладів охорони здоров’я до 2026 року, які мають на меті скорочення кількості психоневрологічних інтернатів — шляхом заміни існуючих установ великої місткості меншими. Проте, на думку комітету РЄ, процес все ще перебуває в початковому стані, не в останню чергу через брак відповідних фінансових ресурсів.

Представники РЄ закликали владу України активізувати свої зусилля у напрямку деінстітуціоналізації та розвитку соціальної допомоги в суспільстві. Такі заклади: мають складатися з невеликих групових житлових одиниць в громаді, в ідеалі в містах, де під рукою знаходяться всі відповідні об’єкти, а не з більших одиниць, розташованих на базі давно існуючих установ соціальної допомоги, що не дозволяє забезпечити належну соціальну реінтеграцію.

У тексті звіту також зазначено, що жителі інтернатів повинні мати можливість вимагати судового перегляду тривалості їх обмеження там з можливістю особисто пояснити свою ситуацію перед відповідною комісією.

Серед основних проблем названі: нестача персоналу і переповненість закладів, що закликають у РЄ терміново вирішити. Ключовим пріоритетом має стати регулярна, переважно щоденна присутність психіатра у закладі. Також — влада України повинна представити звіт щодо виконаних заходів до кінця лютого цього року.

Додамо, що у вересні 2018 року — РЄ також підготувала звіт про умови в українських в’язницях та психлікарнях.

 


Джерело: УНН 15 сiчня 2020


Тегидіти-сироти,   права дитини,   інтернати,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.