Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Презентація всеукраїнського дослідження про дотримання прав дитини «Голоси дітей»

16 травня, о 14.30 в залі Комітету ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму під час засідання Комітету відбудеться презентація Звіту про дотримання прав дитини «Голоси дітей», що підготовлений за результатами всеукраїнського дослідження.

Під час дослідження було опитано близько 1290 дітей віком від 13 до 17 років, які представляють голоси дітей з усієї України (похибка складає 3,1%).

Звіт враховує погляди дітей, щодо дотримання їх прав і складається з таких тем:

повага до поглядів та думки дитини;
право почуватися добре і безпечно (в т.ч. захист від булінгу);
рости за різних обставин (дотримання принципу недискримінації);
право на освіту;
бачення дітьми свого майбутнього.
Презентувати звіт буде команда з 11 дітей, яка брала участь у підготовці звіту та проведенні дослідження.

Результати дослідження серед іншого показують:

82% дітей вважають, що влада повинна дослухатися до думок дітей;

19% дітей протягом останнього року потерпали від цькування/булінгу;

33% дітей не почуваються у безпеці в громадському транспорті ввечері;

29% дітей впродовж останнього року не змогли взяти участь у шкільному заході (екскурсії, поході, тощо) через відсутність грошей;

62% дітей хочуть висловлювати свої думки і більше впливати на організацію навчального процесів школах;

тощо.

Отримати повний звіт за результатами всеукраїнського дослідження та почути думки дітей Ви зможете під час заходу.

* * *

Презентація вiдбудеться в примiщеннi комітетів Верховної Ради України за адресою: вул. Садова 3А, к. 1016. Вхiд для преси — за акредитаційної картки прес-служби Верховної Ради України. Разова акредитація оформлюється через прес-службу Верховної ради України.

Всеукраїнське дослідження щодо стану дотримання прав дитини в Україні проведений групою молодих людей у віці 14-19 років спільно з Коаліцією «Права дитини в Україні», Українською асоціацією маркетингу за підтримки Жіночого консорціуму України, Save the Children International та Уряду Швеції у 2017 році. За результатами проведеного дослідження молодими людьми та експертами Коаліції були підготовані звіт та рекомендації.

Контакти: Мамалига Ганна (093) 870 62 58, ganna@wcu-network.org.ua.


Джерело: Громадський простір 15 травня 2018


Тегиправа дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.