Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Підлітковий алкоголізм: батьки споюють власних дітей на Різдво і Новий рік

У багатьох українських сім'ях батьки самі споюють дітей. Особливо це спостерігається під час релігійних свят та Нового року. Про це йдеться у газеті "Неділя Закарпатські новини".

Так, за словами головного нарколога Закарпатської області Василя Кручаниці, дорослі часто щедро пригощають неповнолітніх алкогольними напоями. І це непоодинокі випадки. Як наслідок - діти потрапляють до лікарень у стані важкого алкогольного сп’яніння або з алкогольним отруєнням.

Спеціаліст звертає увагу на те, що поняття алкоголь в Україні "дуже розмите".

"У жодній країні Європи, наприклад, немає стільки видів горілки, як в Україні, не кажучи вже про слабоалкогольні напої. Тож у сучасних підлітків перше знайомство з алкоголем відбувається значно раніше, ніж це було колись", - каже Кручаниця і додає, що 20-30 років тому такого вибору алкогольних напоїв "не було й близько".

"Лонгери, ром-кола, енергетики, доступні для дітей, хоча це - алкогольні напої. Їх вільно продають підліткам і ніхто їм не каже, що в них міститься спирт. Отже, діти рано знайомляться зі станом сп’яніння і звикають до нього. А якщо вживати щодня ці лонгери, можна легко стати залежними, адже невдовзі захочеться більш сильних напоїв. Ніхто відразу не п’є горілку, всі починають зі слабшого. Звісно, залежність формується не за день-два, а протягом тривалого часу", - сказав нарколог.

Також експерт додав, що у нашій державі алкоголь - це фактично узаконений наркотик, тому він потребує дотримання правил безпеки.

Додамо, що одними з основних причин дитячого алкоголізму в Україні спеціалісти називають вроджену спадковість, приклад батьків (40-50% дітей батьків-алкоголіків самі стають алкоголіками) і вседозволеність або відсутність нагляду.


Джерело: РБК-Україна 10 сiчня 2019


Тегиправа дитини,   алкоголь,   психологія,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.