Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ОБСЄ і ООН вимагають більшого захисту для дітей засуджених до смертної кари батьків

Директор Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) Інгібйорг Сольрун Гісладоттір і спеціальний представник генерального секретаря ООН з питань насильства відносно дітей Марта Сантос Паїс закликали до більшого захисту дітей, батьки яких були засуджені до найвищої міри покарання.

Із заявами вони виступили з нагоди Всесвітнього дня проти смертної кари.

"Захист дітей засуджених до смертної кари або страчених батьків має бути посилена в тих країнах ОБСЄ, які досі практикують смертну кару", - йдеться в заяві, переданій агентству.

Гісладоттір і Паїс відзначають, що смертна кара особливо жорстоко впливає на дітей, про яких часто-густо забувають під час громадських дебатів, пов'язаних із смертною карою. Автори заяви закликають держави активізувати зусилля із захисту дітей, які перебувають під їх юрисдикцією і яких зачепив ухвалений суворий вирок або смертна кара батька, у тому числі в тих випадках, коли вирок ухвалюється і виконується в країні, яка не є їх батьківщиною. Такі діти мають глибоке почуття невизначеності, страху і безпорадності; вони терплять приниження, стигматизацію і дискримінацію, і їх інтереси навряд чи враховуються, говорять представники ОБСЄ і ООН. Вони вважають надзвичайно важливим, щоб суспільство, держава надали цим дітям допомогу в "зціленні, відновленні і реінтеграції, якої вони терміново потребують".

Директор БДІПЛ нагадала, що в 1989 році держави-учасниці ОБСЄ вперше зобов'язалися продовжувати розгляд питання про скасування смертної кари. "Застосування смертної кари недоречно в регіоні, де більшість країн визнають жорстокий за своєю суттю, нелюдяний і принижуючий гідність характер цього покарання і розуміють, що воно не діє як стримуючий чинник", - заявила Гісладоттір. Вона настійно закликала ті держави-члени, в яких є смертна кара в законодавстві, в тому числі ті дві держави, які застосовують смертну кару на практиці, продовжувати розгляд питання про її скасування.

Росія і Таджикистан де-факто є аболіціоністами, тобто смертна кара передбачена їх законом, але при цьому країни зберігають мораторій на смертну кару. Дві держави-учасниці ОБСЄ - Білорусь і Сполучені Штати - мають смертну кару як у законодавстві, так і на практиці.


Джерело: УКРІНФОРМ 11 жовтня 2017


Тегиправа дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.