Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ОБСЄ і ООН вимагають більшого захисту для дітей засуджених до смертної кари батьків

Директор Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) Інгібйорг Сольрун Гісладоттір і спеціальний представник генерального секретаря ООН з питань насильства відносно дітей Марта Сантос Паїс закликали до більшого захисту дітей, батьки яких були засуджені до найвищої міри покарання.

Із заявами вони виступили з нагоди Всесвітнього дня проти смертної кари.

"Захист дітей засуджених до смертної кари або страчених батьків має бути посилена в тих країнах ОБСЄ, які досі практикують смертну кару", - йдеться в заяві, переданій агентству.

Гісладоттір і Паїс відзначають, що смертна кара особливо жорстоко впливає на дітей, про яких часто-густо забувають під час громадських дебатів, пов'язаних із смертною карою. Автори заяви закликають держави активізувати зусилля із захисту дітей, які перебувають під їх юрисдикцією і яких зачепив ухвалений суворий вирок або смертна кара батька, у тому числі в тих випадках, коли вирок ухвалюється і виконується в країні, яка не є їх батьківщиною. Такі діти мають глибоке почуття невизначеності, страху і безпорадності; вони терплять приниження, стигматизацію і дискримінацію, і їх інтереси навряд чи враховуються, говорять представники ОБСЄ і ООН. Вони вважають надзвичайно важливим, щоб суспільство, держава надали цим дітям допомогу в "зціленні, відновленні і реінтеграції, якої вони терміново потребують".

Директор БДІПЛ нагадала, що в 1989 році держави-учасниці ОБСЄ вперше зобов'язалися продовжувати розгляд питання про скасування смертної кари. "Застосування смертної кари недоречно в регіоні, де більшість країн визнають жорстокий за своєю суттю, нелюдяний і принижуючий гідність характер цього покарання і розуміють, що воно не діє як стримуючий чинник", - заявила Гісладоттір. Вона настійно закликала ті держави-члени, в яких є смертна кара в законодавстві, в тому числі ті дві держави, які застосовують смертну кару на практиці, продовжувати розгляд питання про її скасування.

Росія і Таджикистан де-факто є аболіціоністами, тобто смертна кара передбачена їх законом, але при цьому країни зберігають мораторій на смертну кару. Дві держави-учасниці ОБСЄ - Білорусь і Сполучені Штати - мають смертну кару як у законодавстві, так і на практиці.


Джерело: УКРІНФОРМ 11 жовтня 2017


Тегиправа дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Дослідження передумов запровадження нової практики допиту опитування дитини, яка постраждала від сексуального насильства

За даними різних джерел, сексуальне насильство щодо дітей в Україні набуло тривожних масштабів. Результати опитувань дітей свідчать, що кожна п’ята дитина в Україні зазнавала різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинці були знайомими для дітей людьми, у 90% випадків про насильство відносно дітей у відповідні органи ніхто не повідомляв.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.