Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Навчайте дітей безпечної поведінки

У соцмережах батьки часто поширюють повідомлення щодо незнайомців, які пригощають дітей солодощами з наркотиками. Однак у Ювенальній превенції Рівненської області з початку навчального року не зафіксовано жодної такої ситуації чи повідомлення про такі випадки. Тому просимо батьків не піддаватися паніці, а вчитися правил безпечної поведінки разом із дітьми. Основні правила, які дорослі мають донести до своїх чад:

* Злочинець не завжди має підозрілий вигляд. Ми звикли дозволяти нашим дітям сідати у громадському транспорті на руки до незнайомців. Діти часто ведуть розмови з пасажирами і розповідають їм про особисте життя родини, друзів, захоплення. Саме такі моменти на підсвідомому рівні закладають у дитини розуміння, що незнайомець, який цікавиться твоїм життям, безпечний. Ця установка шкодить, коли дитину намагаються заманити справжні зловмисники.

* Не можна приймати солодощі, напої чи медикаменти від незнайомців.

* Не можна торкатися дитини проти її волі. Це другий рівень психологічного усвідомлення дитиною своєї безпеки. Відмовитися сидіти на руках у незнайомців (навіть якщо це бабусі у транспорті), не тримати за руку дорослих, які хочуть перевести тебе через дорогу чи провести додому — усе це особисті кордони дитини, які вона має право захищати. Діти мають і повинні казати «НІ» й не соромитися відмовляти дорослим.

* Треба кричати, коли хтось порушує твої права чи права інших дітей. Якщо незнайомець підходить і пропонує піти до магазину, щось купити чи просто розважитися, неповнолітні мають бути готовими КРИЧАТИ: «Це не мій тато/мама. Я його не знаю, допоможіть».

Говоріть зі своїми дітьми про безпеку, запитуйте, що вони робитимуть у тій чи іншій ситуації, обов’язково тренуйтеся, як діяти та що казати в разі небезпеки, радять фахівці.


Джерело: Голос України 14 березня 2019


Тегиправа дитини,   безпека дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.