Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

На Буковині майже 200 дітей будуть охоплені інклюзивним навчанням з першого вересня

Шанс на повноцінне навчання віднині мають всі діти, включно з тими, хто потребує тимчасової чи постійної підтримки в освітньому процесі.

Буквально днями президент підписав закон про право на освіту для осіб із особливими потребами у всіх навчальних закладах. Такі діти без жодних перешкод абсолютно безкоштовно з нового навчального року зможуть здобути освіту у державних і комунальних навчальних закладах.

Допускають також дистанційну та індивідуальну форму навчання.

За словами чиновників, фінансування заходів, передбачених законопроектом, буде відбуватися за кошти субвенції з державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

68 навчальних закладів області буде охоплено інклюзивним навчанням

Що стосується Чернівецької області, то, за словами заступника директора департаменту освіти і науки Надії Періус, на початок червня виявили 181 дитину, які будуть охоплені інклюзивним навчанням з першого вересня, пише Погляд. Звісно, за літо кількість може зрости, однак несуттєво.

- Інклюзивне навчання відбуватиметься у 68 навчальних закладах, охоплено 141 клас, - каже Н. Періус. – Працюватимуть з такими дітками 94 асистенти вчителя. Також плануємо відкрити три групи ДНЗ – дві у Заставнівському районі та одну – у Новоселицькому. Ми працювали над тим, аби класи з інклюзивним навчанням обов’язково були по всій області і кожному районі.

Звісно, те, що проект втілюють у життя, однозначно добре. Однак тут є два камені спотикання. Перший – соціальний. Суспільство нині просто не готове сприймати діток із особливими потребами. Хоча вони, як і решта дітей, заслуговують на розвиток та освіту серед однолітків.

- Потрібно переймати досвід інших країн, коли дітки з особливими потребами розвиваються у соціумі, - зазначає Н. Періус. – Інклюзивне навчання, з одного боку, допомагає таким дітям соціалізуватися, з іншого, - сприяє звичайним дітям виробляти толерантне ставлення до них. Так, на початку буде важко. Однак я впевнена, що ми рухаємося у правильному напрямку. І це дійсно дасть результати. Якщо проект буде успішним, можна розраховувати на додаткове фінансування від держави.

Діти з особливими потребами потребують особливих умов

Другим і не менш важливим каменем спотикання, є фінанси. Для того аби діти з особливими потребами комфортно почувалися у звичайних школах, садочках чи вишах, потрібні чималі кошти.

- Цей захід однозначно позитивний, - вважає заступник директора з навчально-виховної роботи Чернівецької гімназії №5 Галина Фурдига. – Але дитину не просто так можна включити в освітній процес. Для таких діток потрібно створити всі умови, аби їм було комфортно. Адже досить часто у нас вони фактично залишаються закритими у чотирьох стінах – їх ніхто не чує і не розуміє, а вся турбота про них лежить на плечах батьків. Тому інклюзія виховує толерантність у здорових дітей, вони починають розуміти, що у житті може трапитися все. Психологічно це правильно. А ось продумати у школах все, аби таким діткам було комфортно, складно, насамперед, матеріально. І якщо вирішення цього питання передадуть на школи, їм доведеться дуже важко.

За кордоном для дітей з особливими потребами у звичайних навчальних закладах є окремі кімнати, де вони можуть відпочити від шуму. Така дитина сидить на уроці стільки, скільки може – 10 хвилин чи 30. 45 хвилин утримувати насильно за партами їх неможливо. Здоровий школяр не завжди може витримати стільки.

- Там дитина з особливими потребами іде до школи тоді, коли може і не має протипоказань, - каже Г. Фурдига. – Інші школярі бачать її з самого початку і нормально сприймають. А як включити таку дитину в освіту у наших школах, де навіть потрібних кабінетів не вистачає?

Н. Періус пояснює, що в області чимало навчальних закладів, потужність яких значно більша, ніж кількість дітей в них. Тому акцент у створенні інклюзивних класів робитимуть саме на такі заклади.

- Головне, аби проект стартував і дав результат. Як тільки буде результат, ми будемо боротися, аби для діток з особливими потребами створювати всі потрібні умови, - каже Н. Періус. – До того ж, згідно з концепцією нового освітнього простору, однією з вимог є обов’язкове облаштування навчальних закладів пандусами, тактильними дошками, тобто цілим переліком того, що допоможе дитині з особливим потребами у будь-який час мати доступ до освітнього закладу.


Джерело: 0372.ua 17 липня 2017


Тегиправа дитини,   інклюзивна освіта,   захист прав дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.