Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Китайські правозахисники опублікували звіт про умови праці підлітків на заводі Foxconn

У громадській організації China Labor Watch зазначили, що компанія Foxconn не дотримувалася китайського законодавства, коли наймала на роботу підлітків.

Про це йдеться в звіті China Labor Watch. 

Компанія Foxconn, намагаючись виконати необхідні темпи випуску пристроїв, наймала на роботу в якості стажерів учнів шкіл і технічних коледжів із міста Хен'ян, де розташований завод компанії. 

Згідно зі звітом, підлітків віком від 16 до 18 років змушували працювати шість разів на тиждень. Їхні зміни тривали по 8 годин регулярної роботи й 2 години понаднормово. 

Підліткам платили 1,42 долари за годину. У 2019 році за місяць вони отримували приблизно 248 доларів. У 2018 році місячна заробітна плата становила 276 доларів.

«Представники фабрики просили вчителів тиснути на підлітків, які не хотіли працювати понаднормово й в нічні зміни й виключати зі школи тих, хто відмовлялися так працювати», — йдеться у звіті.

У China Labor Watch зазначили, що підлітки не повинні працювати в нічні зміни й понаднормово. Це порушує статтю 16 «Адміністративних положень про стажування учнів професійно-технічних навчальних закладів». 

Згідно зі звітом, кількість стажерів перевищила законні норми. Наразі на заводі Foxconn працює 1581 інтерн, що становить 21,3% усіх працівників. Відповідно до «Адміністративних положень про стажування учнів професійно-технічних навчальних закладів», кількість інтернів на виробництві не має перевищувати 10%.

Раніше компанія Foxconn зізналася, що порушила закон, і пообіцяла вжити заходів для того, щоб виправити ситуацію.

Foxconn є одним із найбільших виробників електроніки й комп'ютерних компонентів у світі, здійснюючи виробництво комплектуючих (роз'ємів і корпусів) і збірку високотехнологічної продукції для інших компаній, які, зі свого боку, продають вироби під своїми брендами. До таких компаній належать Apple, Dell, Sony, Nintendo, Microsoft, Motorola, Nokia, Amazon Kindle і Cisco.

 

 


Джерело: hromadske.ua 13 серпня 2019


Тегипідлітки,   права дитини,   Китай,   дитяча праця,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.