Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як зробити інтернет безпечним для дитини?

Дітям буває складно зрозуміти, що інтернет – це така ж реальність, як і світ навколо. Тут є маса загроз як для особистості дитини, так і для його комп’ютера. Тут можуть обдурити, обікрасти, нашкодити, змусити зробити щось погане. Уберегти дитину від цих загроз – завдання батьків. EtCetera розповість, як можна виконати це завдання.

ВИКОРИСТОВУВАТИ СПЕЦІАЛЬНІ ПРОГРАМИ. «Батьківський контроль» – це дуже важливий і потрібний механізм, який допоможе убезпечити спілкування дитини з інтернетом. Це програми (одна або цілий пакет), які встановлюються на комп’ютер і активуються. Вони блокують доступ до сайтів для дорослих, обмежують можливість скачування файлів і запуску окремих програм, наприклад, комп’ютерних ігор. Також є можливість автоматично обмежувати час користування комп’ютером.

Але цей спосіб не захищає дитину від небажаного контенту, який він може побачити на комп’ютері однокласника або в комп’ютерному клубі. Крім того, для підлітка не важко обійти ваші обмеження.

ПОРАДА. Не потрібно підносити дитині «батьківський контроль» як інструмент обмеження. Донесіть до нього ідею про те, що інтернет, як і простір в будинку, – у кожного свій. Тому кожен член сім’ї має окремий доступ до комп’ютера зі своїми можливостями і потребами.

СТВОРІТЬ НА ДОМУ СЕРЕДУ БЕЗПЕКИ. Що мається на увазі? Наприклад, якщо дитині важливий доступ до ресурсів з музикою, фільмами, серіалами і іграми, то виберіть декілька найбільш безпечних з точки зору контентів і закріпіть їх на панелі швидкого доступу. Таким чином, захотівши знайти якийсь фільм, дитина не буде «гуглити» його – у нього буде готовий шлях. Також на панелі варто закріпити і сторінки з навчальними матеріалами та цікавим розвиваючим контентом.

ПОРАДА. Не робіть це самостійно, потайки від дитини. Нехай це стане вашою спільною справою – нехай дитина сама (але з вашою допомогою і під вашим контролем) визначить пріоритетні ресурси. Донесіть до дитини, що в разі, якщо їй захочеться поповнити цей список, ви обов’язково допоможете їй.

НАВЧІТЬ ПРАЦЮВАТИ З ІНТЕРНЕТОМ. Це дорослому може здаватися, що використання інтернету не вимагає інструкцій. Досвідчений користувач може відрізнити візуально сміття від корисного контенту. Дитина ж не завжди може це зробити. Реклама, спливаючі вікна, посилання на сайти з небезпечним контентом – потрібно навчити дитину правильно на все це реагувати. Тому бажано приділити кілька днів на те, щоб посидіти за монітором разом зі своєю дитиною і звернути її увагу на те, що і в якій мірі може бути небезпечним в інтернеті. Важливо донести до неї, що кричущі заголовки і інтригуючі картинки досить часто ведуть зовсім не туди, куди обіцяють, що це лише спосіб заманити на інший ресурс, нав’язати непотрібний контент. І по суті такі картинки і посилання навіть візуально представлені однаково – їх дуже легко розпізнати.

Другий найважливіший момент – це соцмережі. Дитина повинна зрозуміти, яку інформацію про себе і свою сім’ю викладати в мережу можна, а яку – ні. Вона повинна знати, що за фотографією його однолітки може ховатися хто завгодно, тому додавати в «друзі» і вести листування можна лише з тими, з ким вона вже знайома особисто.

ПОРАДА. Тут дуже показовим стане особистий приклад. Покажіть дитині, як ви працюєте з інтернет-ресурсами. Відкрийте свою сторінку в соцмережі, покажіть, яку інформацію ви викладаєте, а яку – приховуєте, хто ваші друзі і звідки ви їх знаєте. Покажіть, як ви вибираєте посилання, пропоновані пошуковою системою у відповідь на запит. Чим ви керуєтеся, яким джерелам довіряєте, а яким – ні, як перевіряєте інформацію.

РОЗКАЖІТЬ ПРО ЗАГРОЗИ. Дитина повинна знати, що її намагаються вберегти від поганих людей, шахраїв і комп’ютерних вірусів, а не виключно від того, чим їй ще рано захоплюватися. Розкажіть про те, як діють зловмисники в інтернеті і чого вони хочуть досягти. Наприклад, прочитавши інформацію про те, що вся сім’я їде на відпочинок, можна привернути увагу квартирних злодіїв. А сфотографувавшись в душі на прохання «друга» з інтернету, можна стати жертвою педофіла, а фото в подальшому можуть продаватися стороннім або бути опублікованими на різних ресурсах. Також варто звернути особливу увагу на паролі та правила їх використання. Дитина повинна розуміти, що пароль – це гарантія безпеки її особистих даних. Він повинний бути досить складним і не повинний бути розголошеним.

ПОРАДА. Дуже важливо вибудувати довірче спілкування з дитиною, щоб вона знала, що може звернутися до вас з будь-якого питання, пов’язаного зі спілкуванням в інтернеті, різними ресурсами і інформацією. Будь-які сумніви повинні приводити дитину до вас, а не назад в інтернет.

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ. Це дуже серйозне і одночасно проблемне питання, і особливо – якщо справа стосується підлітків. І у батьків, і у психологів різні думки на цей рахунок. З одного боку, дитина має право на конфіденційність, на особистий простір і свої секрети. З іншого боку, коли мова йде про реальну загрозу безпеці, порушення цього права може принести більше користі, ніж шкоди. В цілому ж, психологи радять не порушувати це право, щоб не втратити довіру дитини. І тим більше не використовувати «підглянуту» інформацію проти неї.

ПОРАДА. Вона буде такою же, як і в попередньому пункті – потрібно вибудовувати довірчі відносини з дитиною. Найчастіше цікавтеся, з ким вона спілкується в інтернеті, про що, які сайти відвідує і з якою метою. Знову ж таки, краще за все при цьому відкриватися дитині у відповідь, тобто розповідати про своє спілкування в інтернеті і про те, що і на яких сайтах ви читали або дивилися.


Джерело: etcetera.media 13 лютого 2018


Тегиправа дитини,   інтернет,   Інтернет,   здоров'я дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.