Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Громадські організації закликають Генерального Секретаря опублікувати список сторін збройного конфлікту

Група з 44 організацій громадянського суспільства закликала Генерального секретаря ООН Антоніу Гутеріша опублікувати точний список сторін збройного конфлікту, який включав би держави, що здійснюють серйозні порушення прав дитини.

Група опублікувала відкритий лист, адресований Генеральному секретарю після повідомлень про те, що він планує "заморозити" нові доповнення до так званого "чорного списку", що додається до нього зі щорічною доповіддю в Раду Безпеки ООН з питання про дітей і збройних конфліктах. Цей крок пов'язаний з тиском з боку деяких держав протягом останніх двох років, включаючи Саудівську Аравію, яка, ймовірно, пригрозила зупинити фінансування ключових програм ООН, якщо вона буде продовжувати перебувати в "чорному списку" у зв'язку тривалими порушеннями прав дитини через бомбардування в Ємені . Україна також не потрапила до звіту 2015-2016 рр. через сильну опозицію з боку Російської Федерації, незважаючи на вбивства і поранення дітей, а також вербування дітей обома сторонами конфлікту, бомбардування шкіл і лікарень.

Організації, які підписали відкритий лист, в тому числі CRIN, вважають, що "за 15 років публікації так званого" чорного списку "країн, які беруть участь у збройних конфліктах, повинні добре знати, що в разі серйозних порушень щодо прав дітей, вони можуть в нього потрапити ". Правозахисники вважають, що надання додаткового часу сторонам "для поліпшення ситуації" зробить процес ще більш політизованим і звертаються до Генерального секретаря із закликом опублікувати неупереджений список країн-порушників прав дитини.


Джерело: CRIN 16 червня 2017


Тегидіти,   права дитини,   ООН,   Діти,   збройний конфлікт,   залучення дітей

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.