Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ГМО-діти: вчені зробили важливу заяву

Вчені закликають ввести глобальний мораторій на всі клінічні застосування редагування ДНК з метою створення генетично модифікованих дітей.

Про це йдеться у матеріалі журналу Nature.

Вчені підкреслюють, що вони пропонують не повну заборону подібних процедур, а тимчасове блокування подібних експериментів, до виконання ряду умов.

Творці технології генної модифікації, а також їх колеги з семи країн світу наполягають на інформуванні міжнародного співтовариства ще до проведення експерименту, консультації щодо його проведення та консенсус спільноти щодо його доречності:

“Ми закликаємо до створення міжнародної структури, в якій країни, зберігаючи за собою право приймати власні рішення, добровільно зобов’язуються не схвалювати будь-яке використання редагування, якщо не виконані певні умови”.

Різні країни, підкреслюють вчені, мають право обрати власний шлях, але повинні погоджуватися працювати відкрито та з повагою до думки людства щодо питання, яке стосується всього виду.

Також наголошується, що близько 30 країн зараз мають законодавство, яке прямо або опосередковано забороняє всі клінічні застосування редагування генома, і вони можуть вирішити продовжити мораторій на невизначений строк або запровадити постійну заборону.

Як повідомлялося раніше, скандально відомий вчений Цзянькуй Хе підробив позитивні відгуки етичних комісій та провів експеримент, в якому брали участь вісім пар. Учений вніс мутації в гени людських ембріонів в рамках лікування безпліддя, при цьому йому вдалося досягти тільки однієї вагітності. У результаті діти несуть ДНК, яка сприяє розвитку стійкості проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).


Джерело: Народна правда 15 березня 2019


НАШІ ПРОЕКТИ

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.