Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Діти і шимпанзе спілкуються однаковими жестами, - дослідження

Вчені з'ясували, що жести людських дітей у значній мірі перетинаються з мавпячими: спільними виявилися 89%

Про це йдеться у статті, опублікованій в Animal Cognition.

Маленькі діти, які ще не навчилися зв'язно говорити, спілкуються з оточуючими за допомогою складної суміші міміки, звуків і жестів.

Жестикуляція дитини піддається розкладанню на складові частини, класифікації та "перекладу". Тепер з'ясовується, що її виникнення, ймовірно, сталося задовго до утворення нашого виду.

Британо-німецька група психологів під керівництвом Кетрін Хобайтер (Catherine Hobaiter) з Сент-Ендрюського університету уважно вивчила відеозаписи ігор маленьких дітей в дитячих садах Німеччини і Уганди. "Піддослідними" виявилися в цілому 13 дітей у віці від восьми до 21 місяця.

Як з'ясувалося, при спілкуванні одне з одним вони використовували 52 більш-менш конкретних жести, причому вони були однакові і в Європі і в Африці.

Таку "лексику" вчені порівняли з жестами шимпанзе, що живуть в лісі Будонго в Уганді. З боку шимпанзе в досвіді брали участь особи різного віку - до 51 року.

Як з'ясувалося, жести людських дітей в значній мірі перетинаються з мавпячими. Спільними виявилися 46 жестів - 89%.

Подібно шимпанзе, вони використовували їх як окремо, так і послідовно, і гнучко застосовували індивідуальні жести для різних цілей. Таким чином, можна говорити про спільне коріння і цієї давньої "мови".

Втім, є і відмінності "діалектів" різних видів. Так, немовлята значно частіше, ніж мавпи, використовують вказівні жести, крім того, помах відкритою долонею швидше за все є унікальною особливістю мови жестів людей.


Джерело: espreso.tv 14 вересня 2018


Тегиправа дитини,   психологія дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.