Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Діти-сироти скаржаться на незадовільний стан запропонованого житла

Найбільш незахищеними і вразливими у нашому суспільстві є діти-сироти, діти з багатодітних і малозабезпечених родин та неблагополучних сімей. Діти виявляються беззахисними в різноманітних життєвих ситуаціях, пов’язаних з конфліктами батьків та їх безвідповідальністю, зі зловживаннями працівників нотаріату, службовців у державних органах та органах місцевого самоврядування. Коли такі діти дорослішають, то не маючи достатнього досвіду, належної освіти нерідко стають жертвами шахраїв, їх квартири продаються, а самі вони стають особами без визначеного місця проживання.

З іншого боку, особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після завершення перебування у відповідному закладі, дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї, без рідних і близьких, здатних надати допомогу, залишаються сам на сам із проблемами, пов’язаними з працевлаштуванням, матеріальним забезпеченням та отриманням житла.

Актуальність цієї проблеми є пріоритетною у комплексній системі заходів з боку держави. Так, Указом Президента України від 12 січня 2018 року «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа» доручено уряду подати на розгляд Верховної Ради законопроект стосовно запровадження грошової компенсації дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа за належні їм для отримання жилі приміщення, а також відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату такої компенсації.

Урядовим рішенням (постанова Кабінету Міністрів від 12.09.2018 р. № 734) внесено зміни до Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа. Постанова дозволить прискорити роботу з придбання та будівництва житла для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Також документом передбачено будівництво дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Як повідомили редакції газети «Урядовий кур’єр» в управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру, з майже 4 тисяч звернень з питань житлової політики, які надійшли на урядову «гарячу лінію» у 2018 році, понад сотні стосуються захисту житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Громадяни – особи з числа дітей-сиріт, скаржилися з приводу встановлення вікових обмежень для отримання житла у поточному році, оскільки законодавством не передбачено забезпечення житлом осіб із вказаним статусом віком старше 23 років. Також заявники зверталися з проханням врегулювати питання щодо отримання цією категорією громадян грошової компенсації за належні їм приміщення. У зверненнях порушувалися питання відмови у постановці їх на квартирний облік, незадовільного стану запропонованого житла тощо.

Так, на урядову «гарячу лінію» звернувся житель м. Сміла Черкаської області, який є особою з інвалідністю 3 групи, дитиною, позбавленою батьківського піклування. Він повідомив, що змушений проживати в медичному закладі у зв'язку з відсутністю власного житла, а також упродовж чотирьох років неодноразово звертався до Смілянської міської ради з проханням надати власне житло для постійного проживання. Житлові приміщення, які йому надавали раніше, непридатні для життя, у занедбаному стані, без ремонту, зокрема з великим боргом з оплати житлово-комунальних послуг. Заявник просив сприяння у наданні власного житла для постійного проживання як дитині-сироті.

У відповіді Смілянської міської ради Черкаської області зазначалося, що у 2013 році рішенням Ковалиської сільської ради заявника було взято на квартирний облік як такого, що потребує поліпшення житлових умов, а у 2015 році – надано житло в селі Ковалисі. Невдовзі його було знято з квартирного обліку у зв’язку із забезпеченням житлом, у яке громадянин не заселився, а проживав у комунальному закладі – гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Черкаської обласної ради. Відповідно до законодавства заявнику запропоновано звернутися до Ковалиської сільської ради для вирішення житлового питання.

Житель Великоолександрівського району Херсонської області звернувся від імені своєї 24-річної невістки, яка з 2012 року перебуває на обліку щодо поліпшення житлових умов як дитина, позбавлена батьківського піклування, в сільській раді Великоолександрівського району Херсонської області. Посилаючись на указ Президента «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа», заявник просив посприяти у пришвидшенні отримання житла невісткою.

У Великоолександрівській райдержадміністрації Херсонської області відповіли, що невістці заявника вже виділено для проживання житлове приміщення, яке знаходиться на території Білокриницької селищної ради Великоолександрівського району Херсонської області.

За період з 1 по 6 листопада 2018 року на урядовій «гарячій лінії» зареєстровано 20 401 звернення, з них телефоном – 19 130, через інтернет –1271.

Отримати відповідь, роз’яснення чи довідкову інформацію можна, звернувшись на урядову «гарячу лінію» за номером телефону 1545 цілодобово та безкоштовно з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Lifecell.

Особи з порушенням слуху можуть звернутися на урядову «гарячу лінію» за допомогою Skype-зв’язку за таким іменем: Урядова гаряча лінія 1545-1, Урядова гаряча лінія 1545-2, Урядова гаряча лінія 1545-3.

Працює «гаряча лінія» для кандидатів на посади фахівців з питань реформ: (044) 284-19-64.

Для підприємців діє «гаряча лінія» за номером: 0-800-503-045.

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38(044) 284-19-15.

Оформити звернення можна також через веб-сайт Урядового контактного центру за адресою: www.ukc.gov.ua.


Джерело: Урядовий кур'єр 09 листопада 2018


Тегидіти-сироти,   права дитини,   житло,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.