Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Для багатодітних сімей розширять пільги

В Україні хочуть розширити перелік пільг багатодітним сім’ям, які функціонують як прийомні або дитячі будинки сімейного типу.

Про це йдеться в законопроекті №10453, розміщеному на сайті Верховної Ради України.

“Чинним законодавством передбачено безкоштовний проїзд для дітей з багатодітних сімей усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів. Водночас таких пільг не мають батьки таких дітей, також такі пільги не поширюються на батьків і дітей з прийомних сімей, а для дітей з багатодітних сімей та сімей, які функціонують як дитячі будинки сімейного типу, не передбачено безкоштовного проїзду залізничним транспортом міжміського сполучення, попри те, що саме останній вид наземного транспорту користується найбільшим попитом при міжміських перевезеннях”, – ідеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Проект закону пропонує змінити вказані законодавчі прогалини з метою сприяння фінансовому стану багатодітних і прийомних сімей, а також сімей, які функціонують як дитячі будинки сімейного типу.

Що планують змінити:

Наступні пільги пропонують надавати батькам і дітям з багатодітних та прийомних сімей, а також сім’ям, які функціонують як дитячі будинки сімейного типу:

безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі),
автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості,
залізничним і водним транспортом приміського та міжміського сполучення,
автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка,
в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.


Джерело: businessua.com 14 серпня 2019


Тегиправа дитини,   багатодітні сім'ї,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.