Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Дієтолог назвав противників заборони продавати шкідливі снеки дітям

Чіпси, сухарики, горішки з ароматизаторами та іншими добавками мають негативний вплив на організм людини: від проблем з травною системою до більш серйозних проблем зі здоров'ям у разі регулярного вживання снеків. Потрібно піднімати питання про обмеження доступу дітей до такої продукції, однак виробники снеків однозначно будуть проти подібних ініціатив. Про це в коментарі УНН розповів лікар-фітотерапевт, дієтолог Борис Скачко.

За словами експерта, часте вживання чіпсів може спровокувати розвиток онкології.

"Якщо ми беремо чіпси, то це картопляний крохмаль, смажений в олії незрозуміло коли. Так, у них є певний строк придатності за стандартами, але рослинна олія в момент нагрівання починає псуватися і фактично випробовується рівень здоров'я людини і її імунітет щодо онкології", - пояснив лікар.

Якщо ж взяти сухарики, в які додають ароматизатори та іншу "хімію", то їх краще взагалі не їсти. Такі продукти не просто шкідливі, а й провокують ожиріння, пояснив Скачко.

Крім того, за словами дієтолога, горішки для організму людини теж не завжди корисні.

"Якщо брати горішки, то, як правило, це екзотика. Тому що ті горіхи, які ми генетично нормально переварюємо - грецький, лісовий - їх продають набагато рідше. Усі інші - починаючи від банального арахісу - вони хороші, але наша травна система може їх не переварити. Це може спровокувати здуття живота, особливо у дітей, і замість користі принести тільки шкоду. Здуття живота, в свою чергу, різко збільшує кардіологічний ризик, тому що ускладнює рух діафрагми, і кров з черевної порожнини не потрапляє до серця", - пояснив лікар, додавши, що особливо снеки протипоказані гіпертонікам.

Дієтолог вважає, що питання обмеження продажу снеків дітям, які, наприклад, не досягли хоча б 16 років, є досить актуальним. Але снековий бізнес у відповідь на таку ініціативу мовчати не буде.

"Він (бізнес - ред.) виступить проти", - сказав Скачко, зазначивши, що серед української молоді сьогодні важливо популяризувати здоровий спосіб життя.

Як писав УНН, ВООЗ заявила про небезпеку вживання снеків і випічки.

Також нагадаємо, що одного з виробників снеків в Україні АМКУ оштрафував за неправдиву інформацію на етикетках. ТОВ "Снек Експорт" стверджувало, що в їхніх сухариках містяться сири і соуси, проте це не так. За таку неконкурентну поведінку на ринку і обман покупця компанія заплатила 68 тис. грн штрафу. Примітно, що зазначена фірма належить батькові українського нардепа Сергія Рибалки - Віктору Рибалці.


Джерело: УНН 11 жовтня 2018


Тегиправа дитини,   харчування дітей,   здоров'я дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.