Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Дієтолог назвав противників заборони продавати шкідливі снеки дітям

Чіпси, сухарики, горішки з ароматизаторами та іншими добавками мають негативний вплив на організм людини: від проблем з травною системою до більш серйозних проблем зі здоров'ям у разі регулярного вживання снеків. Потрібно піднімати питання про обмеження доступу дітей до такої продукції, однак виробники снеків однозначно будуть проти подібних ініціатив. Про це в коментарі УНН розповів лікар-фітотерапевт, дієтолог Борис Скачко.

За словами експерта, часте вживання чіпсів може спровокувати розвиток онкології.

"Якщо ми беремо чіпси, то це картопляний крохмаль, смажений в олії незрозуміло коли. Так, у них є певний строк придатності за стандартами, але рослинна олія в момент нагрівання починає псуватися і фактично випробовується рівень здоров'я людини і її імунітет щодо онкології", - пояснив лікар.

Якщо ж взяти сухарики, в які додають ароматизатори та іншу "хімію", то їх краще взагалі не їсти. Такі продукти не просто шкідливі, а й провокують ожиріння, пояснив Скачко.

Крім того, за словами дієтолога, горішки для організму людини теж не завжди корисні.

"Якщо брати горішки, то, як правило, це екзотика. Тому що ті горіхи, які ми генетично нормально переварюємо - грецький, лісовий - їх продають набагато рідше. Усі інші - починаючи від банального арахісу - вони хороші, але наша травна система може їх не переварити. Це може спровокувати здуття живота, особливо у дітей, і замість користі принести тільки шкоду. Здуття живота, в свою чергу, різко збільшує кардіологічний ризик, тому що ускладнює рух діафрагми, і кров з черевної порожнини не потрапляє до серця", - пояснив лікар, додавши, що особливо снеки протипоказані гіпертонікам.

Дієтолог вважає, що питання обмеження продажу снеків дітям, які, наприклад, не досягли хоча б 16 років, є досить актуальним. Але снековий бізнес у відповідь на таку ініціативу мовчати не буде.

"Він (бізнес - ред.) виступить проти", - сказав Скачко, зазначивши, що серед української молоді сьогодні важливо популяризувати здоровий спосіб життя.

Як писав УНН, ВООЗ заявила про небезпеку вживання снеків і випічки.

Також нагадаємо, що одного з виробників снеків в Україні АМКУ оштрафував за неправдиву інформацію на етикетках. ТОВ "Снек Експорт" стверджувало, що в їхніх сухариках містяться сири і соуси, проте це не так. За таку неконкурентну поведінку на ринку і обман покупця компанія заплатила 68 тис. грн штрафу. Примітно, що зазначена фірма належить батькові українського нардепа Сергія Рибалки - Віктору Рибалці.


Джерело: УНН 11 жовтня 2018


Тегиправа дитини,   харчування дітей,   здоров'я дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок