Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Чи треба платити, якщо дитина розбила товар у магазині

Ви зайшли в магазин і вже через кілька хвилин почули дзенькіт розбитого скла – ваша дитина розбила пляшку імпортного вина, вартістю в половину вашої зарплати. Адміністрація магазину тут же вимагає оплатити товар.

Як надходити в такому випадку і чи зобов’язані ви платити за розбитий дитиною товар, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на EtCetera.

ДО 14 РОКІВ: відповідальність за дії дитини несуть батьки, відповідно будь-яку шкода або збитки, завдані дитиною, повинні відшкодовуватися батьками.

Якщо під час інциденту дитина перебувала під наглядом батьків, то саме вони відповідальні за завдані збитки, за умови, що адміністрація зможе довести провину дитини. В іншому випадку, ви маєте право відмовитися платити за розбитий товар.

При цьому, не матиме значення, чи перебувала дитина в цей момент під вашим наглядом або бігала по залу магазину самостійно.

Адміністрація не має права перешкоджати вашому виходу з магазина. Все, що вони можуть зробити, це зафіксувати факт пошкодження майна. Для цього необхідно скласти акт, взяти свідчення свідків і записи відеокамер (якщо такі є), а після звернутися до суду з вимогою про відшкодування шкоди. Тільки після встановлення вини в суді з вас можуть зажадати відшкодування шкоди. На місці ви платити не зобов’язані.

Якщо ж дитина розбила товар в магазині під час шкільної перерви або екскурсії, то відповідальність за заподіяну шкоду несе адміністрація школи або супроводжуючий вчитель (у випадку з екскурсією). Однак, як і в першому випадку, провину дитини потрібно довести в судовому порядку.

ДІТИ ВІКОМ ВІД 14 РОКІВ повинні самостійно нести відповідальність за завдану шкоду. Якщо у дитини немає власних доходів, до компенсації можуть залучити батьків або опікунів, але тільки в разі, якщо провина буде доведена в суді.

ЩО РОБИТИ НА МІСЦІ? Якщо інцидент стався ненавмисно, повідомте про це охоронцеві або продавцеві, при цьому твердо позначте, що платити за розбитий товар ви не будете. Зверніть увагу, як був розміщений товар. Можливою причиною псування товару могли стати не пустощі дитини, а надто вузькі або захаращені проходи магазину.

Якщо адміністрація перешкоджає вашому виходу з магазина, вимагайте зафіксувати факт пошкодження товару і опишіть в складеному документі ситуацію, зі свого боку. Можливо, в магазині знайдуться свідки, які зможуть підтвердити те, що товар був розміщений ненадійно.

Якщо справа дійде до суду, то показання свідків будуть корисні. Після цього, відповідно до Закону України “Про захист прав споживачів”, ви сміливо можете залишати магазин. Якщо вас намагаються затримати, то ви маєте право звернутися в поліцію.

Нагадаємо, раніше в мережі викликала хвилю обурення заборона відомого взуттєвого магазину на відвідування з дитячими колясками. Користувачі відзначили, що хоч подібні таблички і не мають сили з точки зору законодавства, вони добре відображають ставлення деяких представників бізнесу до своїх клієнтів.

У свою чергу уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба заявив, що власники магазинів порушують права споживачів, забороняючи відвідування з дитячим візочком.


Джерело: Народна правда 16 квiтня 2018


Тегиправа дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.