Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Чи треба платити, якщо дитина розбила товар у магазині

Ви зайшли в магазин і вже через кілька хвилин почули дзенькіт розбитого скла – ваша дитина розбила пляшку імпортного вина, вартістю в половину вашої зарплати. Адміністрація магазину тут же вимагає оплатити товар.

Як надходити в такому випадку і чи зобов’язані ви платити за розбитий дитиною товар, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на EtCetera.

ДО 14 РОКІВ: відповідальність за дії дитини несуть батьки, відповідно будь-яку шкода або збитки, завдані дитиною, повинні відшкодовуватися батьками.

Якщо під час інциденту дитина перебувала під наглядом батьків, то саме вони відповідальні за завдані збитки, за умови, що адміністрація зможе довести провину дитини. В іншому випадку, ви маєте право відмовитися платити за розбитий товар.

При цьому, не матиме значення, чи перебувала дитина в цей момент під вашим наглядом або бігала по залу магазину самостійно.

Адміністрація не має права перешкоджати вашому виходу з магазина. Все, що вони можуть зробити, це зафіксувати факт пошкодження майна. Для цього необхідно скласти акт, взяти свідчення свідків і записи відеокамер (якщо такі є), а після звернутися до суду з вимогою про відшкодування шкоди. Тільки після встановлення вини в суді з вас можуть зажадати відшкодування шкоди. На місці ви платити не зобов’язані.

Якщо ж дитина розбила товар в магазині під час шкільної перерви або екскурсії, то відповідальність за заподіяну шкоду несе адміністрація школи або супроводжуючий вчитель (у випадку з екскурсією). Однак, як і в першому випадку, провину дитини потрібно довести в судовому порядку.

ДІТИ ВІКОМ ВІД 14 РОКІВ повинні самостійно нести відповідальність за завдану шкоду. Якщо у дитини немає власних доходів, до компенсації можуть залучити батьків або опікунів, але тільки в разі, якщо провина буде доведена в суді.

ЩО РОБИТИ НА МІСЦІ? Якщо інцидент стався ненавмисно, повідомте про це охоронцеві або продавцеві, при цьому твердо позначте, що платити за розбитий товар ви не будете. Зверніть увагу, як був розміщений товар. Можливою причиною псування товару могли стати не пустощі дитини, а надто вузькі або захаращені проходи магазину.

Якщо адміністрація перешкоджає вашому виходу з магазина, вимагайте зафіксувати факт пошкодження товару і опишіть в складеному документі ситуацію, зі свого боку. Можливо, в магазині знайдуться свідки, які зможуть підтвердити те, що товар був розміщений ненадійно.

Якщо справа дійде до суду, то показання свідків будуть корисні. Після цього, відповідно до Закону України “Про захист прав споживачів”, ви сміливо можете залишати магазин. Якщо вас намагаються затримати, то ви маєте право звернутися в поліцію.

Нагадаємо, раніше в мережі викликала хвилю обурення заборона відомого взуттєвого магазину на відвідування з дитячими колясками. Користувачі відзначили, що хоч подібні таблички і не мають сили з точки зору законодавства, вони добре відображають ставлення деяких представників бізнесу до своїх клієнтів.

У свою чергу уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба заявив, що власники магазинів порушують права споживачів, забороняючи відвідування з дитячим візочком.


Джерело: Народна правда 16 квiтня 2018


Тегиправа дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.