Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Бажання зробити Україну країною щасливих дітей має стати нашою національною ідеєю, – Гройсман

Зробити Україну – країною щасливих дітей, які не можуть бути ані чужими, ані покинутими. І цей заклик має стати національною ідеєю. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час обговорення двох соціальних ініціатив – «Чужих дітей не буває» і «Відповідальне батьківство».

Ініціативи започатковані рік тому, і за цей час на користь 1 млн дітей, які виховуються у неповних сім’ях, стягнуто 7,8 млрд грн. Близько 170 тис. боржників через борги по аліментах позбавлені права виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю, полювати. 44 тис. боржників залучені до виконання суспільно корисних робіт – гроші за виконану роботу переказані на користь дітей. На близько 56 тис. боржників накладено штрафи.

Говорячи про історію своєї родини, Глава Уряду сказав, що створив сім’ю в 19 років, і весь свій подальший життєвий шлях приділяв питанням розвитку дитинства багато часу. Перебуваючи на різних посадах, він ініціював старт різних програм, направлених на розвиток дитинства і підтримку батьківства.

«Для мене важливо, аби Україна була місцем, де народжуються і зростають щасливі діти. А значить, у нас мають бути щасливі сім’ї, – сказав Володимир Гройсман. – Україна має стати країною щасливих дітей – це має стати національною ідеєю».

Довідково

Уряд України за останні три роки започаткував одразу кілька програм розвитку дитинства і відповідального батьківства, які вже мають свої результати. Окрім програм скорочення черги до дитячих садочків, а також запровадження «Нової української школи», існують програми розвитку інклюзивної освіти, дитячого і юнацького спорту тощо.

Наразі 1,4 млн сімей отримують державну допомогу – в тому числі багатодітні сім’ї, 233 тис. новонароджених отримали «пакунок малюка» – подарунок держави, що містить набір 40 найнеобхідніших при народженні предметів. Започатковано програми «Муніципальна няня» та «Е-малятко» – набір електронних послуг на допомогу батькам «за одним зверненням». Вперше за багато років реалізована програма купівлі житла для дітей-сиріт (1297 квартир) та дитячих будинків сімейного типу (124 будинки). Цього року саме на ці цілі виділено 717,7 млн грн.

 


Джерело: Урядовий портал 12 липня 2019


Тегиправа дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.