Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Батьків дітей-інвалідів звільнили від мобілізації

Верховна Рада ухвалила закон, який надає право батькам дітей-інвалідів на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації або можливості проходити військову службу за місцем проживання, а також право на звільнення з військової служби.

За законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо додаткових гарантій соціального захисту дітей-інвалідів" у першому читанні за основу та в цілому проголосували 239 депутатів при мінімально необхідній кількості 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його метою є створення додаткових гарантій соціального захисту для неповнолітніх дітей-інвалідів, шляхом надання їхнім батькам, які є військовозобов'язаними, права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації або можливості за їх бажанням проходити військову службу за місцем проживання, а також надання таким батькам, які на даний час призвані по мобілізації у Збройні Сили України та інші військові формування, права на звільнення з військової служби.

Для досягнення зазначеної мети проектом закону передбачається внесення відповідних змін до законів України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та “Про військовий обов'язок і військову службу”.

Читайте також: Парубій доручив підготувати "бюджетні" законопроекти до розгляду у Раді 7 грудня
Один із ініціаторів законопроекту представник Президента України у Верховній Раді, народний депутат з фракції БПП Ірина Луценко зазначила, що його ухвалення сприятиме удосконаленню процедури проведення мобілізації та проходження військової служби з точки зору захисту інтересів неповнолітніх дітей-інвалідів.

Зі свого боку секретар Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони, народний депутат Іван Вінник зазначив, що в Україні офіційно зареєстровано близько 157 тисяч дітей-інвалідів, а п'ять тисяч батьків, які їх підтримують, підпадають під мобілізацію на особливий період або проходять віськову службу в Збройних силах України.

"Цей законопроект дозволяє звільнити від мобілізації та припинити службу в Збройних силах за бажанням батькам, якщо вони вважають це за потрібне та бажають опікуватись дітьми-інвалідами. Під час обговорення законопроекту представники Міністерства оборони, загалом підтримуючи законодавчі ініціативи, запропонували обмежити категорію осіб, які підпадають під такі форми звільнення. Ця пропозиція була підтримана членами комітету", - уточнив він.

 

 


Джерело: УКРІНФОРМ 07 грудня 2017


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   діти з інвалідністю

НАШІ ПРОЕКТИ

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.