Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Батьків дітей-інвалідів звільнили від мобілізації

Верховна Рада ухвалила закон, який надає право батькам дітей-інвалідів на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації або можливості проходити військову службу за місцем проживання, а також право на звільнення з військової служби.

За законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо додаткових гарантій соціального захисту дітей-інвалідів" у першому читанні за основу та в цілому проголосували 239 депутатів при мінімально необхідній кількості 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його метою є створення додаткових гарантій соціального захисту для неповнолітніх дітей-інвалідів, шляхом надання їхнім батькам, які є військовозобов'язаними, права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації або можливості за їх бажанням проходити військову службу за місцем проживання, а також надання таким батькам, які на даний час призвані по мобілізації у Збройні Сили України та інші військові формування, права на звільнення з військової служби.

Для досягнення зазначеної мети проектом закону передбачається внесення відповідних змін до законів України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та “Про військовий обов'язок і військову службу”.

Читайте також: Парубій доручив підготувати "бюджетні" законопроекти до розгляду у Раді 7 грудня
Один із ініціаторів законопроекту представник Президента України у Верховній Раді, народний депутат з фракції БПП Ірина Луценко зазначила, що його ухвалення сприятиме удосконаленню процедури проведення мобілізації та проходження військової служби з точки зору захисту інтересів неповнолітніх дітей-інвалідів.

Зі свого боку секретар Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони, народний депутат Іван Вінник зазначив, що в Україні офіційно зареєстровано близько 157 тисяч дітей-інвалідів, а п'ять тисяч батьків, які їх підтримують, підпадають під мобілізацію на особливий період або проходять віськову службу в Збройних силах України.

"Цей законопроект дозволяє звільнити від мобілізації та припинити службу в Збройних силах за бажанням батькам, якщо вони вважають це за потрібне та бажають опікуватись дітьми-інвалідами. Під час обговорення законопроекту представники Міністерства оборони, загалом підтримуючи законодавчі ініціативи, запропонували обмежити категорію осіб, які підпадають під такі форми звільнення. Ця пропозиція була підтримана членами комітету", - уточнив він.

 

 


Джерело: УКРІНФОРМ 07 грудня 2017


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   діти з інвалідністю

НАШІ ПРОЕКТИ

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.