Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Батьки-примари: українкам дозволять не вказувати ім’я батька при реєстрації дитини

Щоб стати матір’ю, жінці сьогодні зовсім не обов’язково бути одруженою або мати статеві стосунки з чоловіком – досить пройти процедуру штучного запліднення. Але навіть якщо у малюка немає батька, українське законодавство вимагає вказування чоловічого імені в свідоцтві про народження. Це створює масу незручностей і жінкам, і їх дітям. У Міністерстві юстиції України задумалися, як вирішити цю проблему.

В ЗАКОНІ. Згідно з чинним в Україні Сімейним кодексом, жінка при реєстрації факту народження дитини зобов’язана вказати ім’я батька.

За словами заступника міністра юстиції з питань державної реєстрації Павла Мороза, ця вимога була введена ще в 1953 році. Український кодекс створювався на основі радянського, і ця норма була збережена. Тому коли жінка не хоче або не може вказати ім’я справжнього батька дитини, в РАГСі її просять вигадати будь-якого «персонажа», щоб дотриматися закону. У результаті, за словами Павла Мороза, батьком одного маленького українця записали Обаму.

НЕГАРНО ВИЙШЛО. Але іноді неіснуючий батько стає проблемою. Його дані доводиться надавати в різні відомства і служби при оформленні соціальної допомоги, запису в поліклініку, оформленні в дитячий садок або школу. Навіть для поїздки за кордон знадобиться заява батька дитини. Якщо батько вигаданий, матері кожен раз доведеться брати довідку в РАГСі.

ДАВАЙТЕ ВSІМІНИМО. Мороз зазначає, що Мін’юст готовий запропонувати поправку до Сімейного кодексу. У свідоцтві про народження незаміжнім матерям дозволять за бажанням ставити прочерк у графі про батьківство чи вказувати якесь ім’я. Юридичних проблем в майбутньому такі дії створювати не будуть.

НЕ ВСІ ЗГОДНІ. Але така ініціатива Мін’юсту припала до смаку далеко не всім. Заступник міністра скаржиться, що нововведення викликало спротив представників релігійних організацій. На їхню думку, таке право «створює підстави для збільшення кількості незаконнонароджених дітей». Мороз зазначає, що проти виступив навіть профільний комітет, на розгляд якого подали проект нової норми. Але в Мін’юсті обіцяють, що, незважаючи на всі перешкоди, продовжать боротьбу з «батьками-примарами».


Джерело: uk.etcetera.media 12 лютого 2019


Тегиправа дитини,   батьківство,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.