Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Американські служби забирають дітей у батьків із низькою ерудицією

Подружня пара з Орегона майже чотири роки бореться за відновлення опіки над своїми дітьми після того, як Департамент соціальних служб забрав хлопчиків через низькі показників коефіцієнта інтелекту (IQ) у батьків.

Згідно із заявою соцслужб, у обох батьків «обмежені когнітивні здібності, які перешкоджають благополучного вихованню дітей» , - повідомляє Oregonian . У соціальну службу звернувся родич пари, після чого у Еммі Фаббріні і Еріка Зіглера забрали сина Крістофера, а після - і новонародженого молодшу дитину, Хантера. Зараз діти виховуються в прийомній сім'ї .

Парі ніколи не висували звинувачення в неналежному поводженні з дітьми або нехтуванні батьківськими обов'язками. Все, в чому вони «винні» - низький IQ. У судових документах зазначено, що IQ Еммі становить 72, а Еріка - 66. Середнім показником IQ вважається 90-110. Втім, обидва батьки раніше навіть працювали, хоча зараз безробітні, але Ерік отримує допомогу по інвалідності. «Так, у мене є інвалідність, але вона дуже, дуже несерйозна» , - каже чоловік. Він додає, що вчиться повільніше, ніж інші, але вважає, що «кожен вчиться в своєму темпі» .

Пара проживає в будинку з трьома спальнями , площею 1200 кв. футів, який належить батькам Еріка (самі вони живуть за межами Орегона). У Зіглера є водійські права , обоє батьків закінчили середню школу . «Я люблю дітей, моя мама 20 років працювала вихователькою дошкільнят, тому я завжди була оточена дітьми», - розповідає 31-річна Емі Фаббріні. «Це моя пристрасть, і я пов'язую своє майбутнє з дітьми». А ось батько Емі, 74-річний Раймонд Фаббріні стверджує, що його дочка «непридатна» для материнства. «У неї немає материнського інстинкту» , - зазначає він.

Шерр Хагенбах, адвокат і представник громадської організації «Здорові сім'ї», добровільно протягом літа спостерігала за сім'єю і спілкувалася з Еммі і Еріком. За словами Шерр, після того, як вона сказала працівникам соцслужб, що вважає: пара може виховувати дітей, їй відповіли, що в її послугах більше не мають потреби. «Вони говорять, що ця прийомна сім'я краще, тому що у неї хороше фінансове становище, і вона може забезпечити дітям прекрасну освіту» , - розповідає адвокат. «Але якщо йти за цією логікою, Білл Гейтс повинен забрати моїх дітей. Завжди буде хтось краще нас, це небезпечна позиція » .

У 2013 році в Орегоні була спроба прийняття законопроекту про права інвалідів. Якби штат її прийняв, закон забороняв би «позбавляти батьківських прав, грунтуючись виключно на хвороби або інвалідності батьків, включаючи розумову неповноцінність».


Джерело: svitua.com.ua 11 серпня 2017


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,

НАШІ ПРОЕКТИ

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.
 

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.