Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Американські служби забирають дітей у батьків із низькою ерудицією

Подружня пара з Орегона майже чотири роки бореться за відновлення опіки над своїми дітьми після того, як Департамент соціальних служб забрав хлопчиків через низькі показників коефіцієнта інтелекту (IQ) у батьків.

Згідно із заявою соцслужб, у обох батьків «обмежені когнітивні здібності, які перешкоджають благополучного вихованню дітей» , - повідомляє Oregonian . У соціальну службу звернувся родич пари, після чого у Еммі Фаббріні і Еріка Зіглера забрали сина Крістофера, а після - і новонародженого молодшу дитину, Хантера. Зараз діти виховуються в прийомній сім'ї .

Парі ніколи не висували звинувачення в неналежному поводженні з дітьми або нехтуванні батьківськими обов'язками. Все, в чому вони «винні» - низький IQ. У судових документах зазначено, що IQ Еммі становить 72, а Еріка - 66. Середнім показником IQ вважається 90-110. Втім, обидва батьки раніше навіть працювали, хоча зараз безробітні, але Ерік отримує допомогу по інвалідності. «Так, у мене є інвалідність, але вона дуже, дуже несерйозна» , - каже чоловік. Він додає, що вчиться повільніше, ніж інші, але вважає, що «кожен вчиться в своєму темпі» .

Пара проживає в будинку з трьома спальнями , площею 1200 кв. футів, який належить батькам Еріка (самі вони живуть за межами Орегона). У Зіглера є водійські права , обоє батьків закінчили середню школу . «Я люблю дітей, моя мама 20 років працювала вихователькою дошкільнят, тому я завжди була оточена дітьми», - розповідає 31-річна Емі Фаббріні. «Це моя пристрасть, і я пов'язую своє майбутнє з дітьми». А ось батько Емі, 74-річний Раймонд Фаббріні стверджує, що його дочка «непридатна» для материнства. «У неї немає материнського інстинкту» , - зазначає він.

Шерр Хагенбах, адвокат і представник громадської організації «Здорові сім'ї», добровільно протягом літа спостерігала за сім'єю і спілкувалася з Еммі і Еріком. За словами Шерр, після того, як вона сказала працівникам соцслужб, що вважає: пара може виховувати дітей, їй відповіли, що в її послугах більше не мають потреби. «Вони говорять, що ця прийомна сім'я краще, тому що у неї хороше фінансове становище, і вона може забезпечити дітям прекрасну освіту» , - розповідає адвокат. «Але якщо йти за цією логікою, Білл Гейтс повинен забрати моїх дітей. Завжди буде хтось краще нас, це небезпечна позиція » .

У 2013 році в Орегоні була спроба прийняття законопроекту про права інвалідів. Якби штат її прийняв, закон забороняв би «позбавляти батьківських прав, грунтуючись виключно на хвороби або інвалідності батьків, включаючи розумову неповноцінність».


Джерело: svitua.com.ua 11 серпня 2017


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,

НАШІ ПРОЕКТИ

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.