Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Адвокат розповіла, що робити батькам якщо дитина отруїлася у таборі

У разі якщо дитина отруїлася у літньому таборі відпочинку, то батьки мають право звертатися до суду про отримання моральної та матеріальної компенсації. Про це в ефірі одного з ІнтернетТВ-каналів розповіла адвокат Тетяна Лежух-Вовк.

“Батькам, насамперед, потрібно збирати чеки, які свідчать про усі витрачені кошти на лікування, терапію. Все це потрібно компонувати і рахувати збитки. Це буде частина матеріальних збитків. Також, батьки мають розуміти, що вони мають право на відшкодування і моральної компенсації”, — розповіла вона.

Батьки можуть розраховувати на 10-20 тис. грн компенсацій, додала адвокат.

“Це орієнтовна сума, в межах якої суди відшкодовують”, — зазначила Лежух-Вовк.

Поряд з цим, існує висока ймовірність того, що власник або директор табору, де отруїлася дитина, понесе кримінальну відповідальність, розповіла адвокат.

Також, Лежух-Вовк порадила батькам ретельно обирати та перевіряти табір, де відпочиватиме дитина.

“Коли батьки відправляють свою дитину у табір, то мають право перевірити все: починаючи від того, хто буде займатися вихованням дітей, закінчуючи тим, чим будуть діти харчуватися.

Варто звернути увагу на те, чи є у власника табору постійний постачальник продуктів, чи є у цього постачальника сертифікати якості продуктів, особливо на ті продукти, що швидко псуються”, — поінформувала вона.

Нагадаємо, з початку літнього сезону в Україні вже було зафіксовано декілька випадків масових отруєнь дітей у таборах відпочинку.

Внаслідок одного такого випадку на Київщині (табір “Славутич”) одна дитина, навіть, впала в кому.

Разом з тим, як розповів нардеп Сергій Тригубенко, в Україні винуватців масових отруєнь практично не карають.

Він додав, що десять років тому в середньому фіксувалося близько 30-50 спалахів масових отруєнь на рік. Сьогодні ця цифра досягає значення 200 випадків.

“Маємо збільшення мінімум у 4 рази. І ця статистика підтверджує, що обрана Україною модель адміністрування продуктового ринку просто не працює”, — резюмував Тригубенко, зауваживши, що ситуація зміниться лише тоді, коли “запрацює принцип особистої відповідальності”.


Джерело: УНН 12 липня 2018


Тегиправа дитини,   здоров'я дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.