Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Адвокат розповіла, що робити батькам якщо дитина отруїлася у таборі

У разі якщо дитина отруїлася у літньому таборі відпочинку, то батьки мають право звертатися до суду про отримання моральної та матеріальної компенсації. Про це в ефірі одного з ІнтернетТВ-каналів розповіла адвокат Тетяна Лежух-Вовк.

“Батькам, насамперед, потрібно збирати чеки, які свідчать про усі витрачені кошти на лікування, терапію. Все це потрібно компонувати і рахувати збитки. Це буде частина матеріальних збитків. Також, батьки мають розуміти, що вони мають право на відшкодування і моральної компенсації”, — розповіла вона.

Батьки можуть розраховувати на 10-20 тис. грн компенсацій, додала адвокат.

“Це орієнтовна сума, в межах якої суди відшкодовують”, — зазначила Лежух-Вовк.

Поряд з цим, існує висока ймовірність того, що власник або директор табору, де отруїлася дитина, понесе кримінальну відповідальність, розповіла адвокат.

Також, Лежух-Вовк порадила батькам ретельно обирати та перевіряти табір, де відпочиватиме дитина.

“Коли батьки відправляють свою дитину у табір, то мають право перевірити все: починаючи від того, хто буде займатися вихованням дітей, закінчуючи тим, чим будуть діти харчуватися.

Варто звернути увагу на те, чи є у власника табору постійний постачальник продуктів, чи є у цього постачальника сертифікати якості продуктів, особливо на ті продукти, що швидко псуються”, — поінформувала вона.

Нагадаємо, з початку літнього сезону в Україні вже було зафіксовано декілька випадків масових отруєнь дітей у таборах відпочинку.

Внаслідок одного такого випадку на Київщині (табір “Славутич”) одна дитина, навіть, впала в кому.

Разом з тим, як розповів нардеп Сергій Тригубенко, в Україні винуватців масових отруєнь практично не карають.

Він додав, що десять років тому в середньому фіксувалося близько 30-50 спалахів масових отруєнь на рік. Сьогодні ця цифра досягає значення 200 випадків.

“Маємо збільшення мінімум у 4 рази. І ця статистика підтверджує, що обрана Україною модель адміністрування продуктового ринку просто не працює”, — резюмував Тригубенко, зауваживши, що ситуація зміниться лише тоді, коли “запрацює принцип особистої відповідальності”.


Джерело: УНН 12 липня 2018


Тегиправа дитини,   здоров'я дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.