Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

21 березня – міжнародний день людини із синдромом Дауна

Бажання Мелані справдилося, але це рідкісний виняток. 14-го березня ця дівчина із Франції із синдромом Дауна зробила те, про що мріяла з дитинства, – провела прогноз погоди на національному каналі France2. Вона розповіла про своє бажання за кілька тижнів до цього на власній сторінці Facebook. Її пост підтримали тисячі людей.

21 березня – міжнародний день людини із синдромом Дауна. Випадок Мелані довів, що цей синдром – не вирок, сказав “Євроньюз” президент італійської асоціації людей із синдромом Дауна Паоло Ґрілло: “Випадок Мелані – чудовий. І він надсилає потужний сигнал – борітеся за те, чого хочете. Якщо маєте сильну підтримку суспільства – це навіть краще. Зрозуміло, що є певні посади, які отримати набагато легше. Але те, що зробила Мелані, – приємний виняток”.

В середньому із синдромом Дауна народжується одна дитина із тисячі. На це не впливає ані географія, ані екологія, ані спосіб життя батьків. Натомість вчені довели, що ризик появи цієї хромосомної аномалії збільшують два чинники – споріднені шлюби або вік батьків, особливо матері. Чим вони старші, то вище він.

Наука досі не вміє лікувати цей синдром, але сучасна медицина успішно долає споріднені із ним проблеми зі здоров‘ям, найнебезпечніші з яких – вади серця. На початку минулого століття люди із синдромом Дауна рідко доживали до 10 років, нині більшість із них святкує 50-річчя. Замість медицини основною проблемою стала соціальна адаптація.

Паоло Ґрілло, президент італійської асоціації людей із синдромом Дауна:

“У нас є спільні проекти щодо доступу до ринку праці людей із синдромом Дауна. Наприклад, є один європейський проект, в якому беруть участь Італія, Іспанія, Португалія та Франція. Він організовує навчання для роботи у сфері готельного бізнесу”.

В той час як над соціальною інтеграцією людей із синдромом Дауна у Європі працюють від початкової школи до трудових колективів, на найвищому рівні це питання майже не піднімається. Приміром, у Франції нині триває передвиборча кампанія. У порядку денному основних кандидатів ця проблема практично відсутня.

 


Джерело: euronews.com 21 березня 2017


Тегисиндром Дауна,   права дитини,   захист прав дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.