Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

21 березня – міжнародний день людини із синдромом Дауна

Бажання Мелані справдилося, але це рідкісний виняток. 14-го березня ця дівчина із Франції із синдромом Дауна зробила те, про що мріяла з дитинства, – провела прогноз погоди на національному каналі France2. Вона розповіла про своє бажання за кілька тижнів до цього на власній сторінці Facebook. Її пост підтримали тисячі людей.

21 березня – міжнародний день людини із синдромом Дауна. Випадок Мелані довів, що цей синдром – не вирок, сказав “Євроньюз” президент італійської асоціації людей із синдромом Дауна Паоло Ґрілло: “Випадок Мелані – чудовий. І він надсилає потужний сигнал – борітеся за те, чого хочете. Якщо маєте сильну підтримку суспільства – це навіть краще. Зрозуміло, що є певні посади, які отримати набагато легше. Але те, що зробила Мелані, – приємний виняток”.

В середньому із синдромом Дауна народжується одна дитина із тисячі. На це не впливає ані географія, ані екологія, ані спосіб життя батьків. Натомість вчені довели, що ризик появи цієї хромосомної аномалії збільшують два чинники – споріднені шлюби або вік батьків, особливо матері. Чим вони старші, то вище він.

Наука досі не вміє лікувати цей синдром, але сучасна медицина успішно долає споріднені із ним проблеми зі здоров‘ям, найнебезпечніші з яких – вади серця. На початку минулого століття люди із синдромом Дауна рідко доживали до 10 років, нині більшість із них святкує 50-річчя. Замість медицини основною проблемою стала соціальна адаптація.

Паоло Ґрілло, президент італійської асоціації людей із синдромом Дауна:

“У нас є спільні проекти щодо доступу до ринку праці людей із синдромом Дауна. Наприклад, є один європейський проект, в якому беруть участь Італія, Іспанія, Португалія та Франція. Він організовує навчання для роботи у сфері готельного бізнесу”.

В той час як над соціальною інтеграцією людей із синдромом Дауна у Європі працюють від початкової школи до трудових колективів, на найвищому рівні це питання майже не піднімається. Приміром, у Франції нині триває передвиборча кампанія. У порядку денному основних кандидатів ця проблема практично відсутня.

 


Джерело: euronews.com 21 березня 2017


Тегисиндром Дауна,   права дитини,   захист прав дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

Дослідження передумов запровадження нової практики допиту опитування дитини, яка постраждала від сексуального насильства

За даними різних джерел, сексуальне насильство щодо дітей в Україні набуло тривожних масштабів. Результати опитувань дітей свідчать, що кожна п’ята дитина в Україні зазнавала різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинці були знайомими для дітей людьми, у 90% випадків про насильство відносно дітей у відповідні органи ніхто не повідомляв.