Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

21 березня – міжнародний день людини із синдромом Дауна

Бажання Мелані справдилося, але це рідкісний виняток. 14-го березня ця дівчина із Франції із синдромом Дауна зробила те, про що мріяла з дитинства, – провела прогноз погоди на національному каналі France2. Вона розповіла про своє бажання за кілька тижнів до цього на власній сторінці Facebook. Її пост підтримали тисячі людей.

21 березня – міжнародний день людини із синдромом Дауна. Випадок Мелані довів, що цей синдром – не вирок, сказав “Євроньюз” президент італійської асоціації людей із синдромом Дауна Паоло Ґрілло: “Випадок Мелані – чудовий. І він надсилає потужний сигнал – борітеся за те, чого хочете. Якщо маєте сильну підтримку суспільства – це навіть краще. Зрозуміло, що є певні посади, які отримати набагато легше. Але те, що зробила Мелані, – приємний виняток”.

В середньому із синдромом Дауна народжується одна дитина із тисячі. На це не впливає ані географія, ані екологія, ані спосіб життя батьків. Натомість вчені довели, що ризик появи цієї хромосомної аномалії збільшують два чинники – споріднені шлюби або вік батьків, особливо матері. Чим вони старші, то вище він.

Наука досі не вміє лікувати цей синдром, але сучасна медицина успішно долає споріднені із ним проблеми зі здоров‘ям, найнебезпечніші з яких – вади серця. На початку минулого століття люди із синдромом Дауна рідко доживали до 10 років, нині більшість із них святкує 50-річчя. Замість медицини основною проблемою стала соціальна адаптація.

Паоло Ґрілло, президент італійської асоціації людей із синдромом Дауна:

“У нас є спільні проекти щодо доступу до ринку праці людей із синдромом Дауна. Наприклад, є один європейський проект, в якому беруть участь Італія, Іспанія, Португалія та Франція. Він організовує навчання для роботи у сфері готельного бізнесу”.

В той час як над соціальною інтеграцією людей із синдромом Дауна у Європі працюють від початкової школи до трудових колективів, на найвищому рівні це питання майже не піднімається. Приміром, у Франції нині триває передвиборча кампанія. У порядку денному основних кандидатів ця проблема практично відсутня.

 


Джерело: euronews.com 21 березня 2017


Тегисиндром Дауна,   права дитини,   захист прав дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.