Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

16 червня - Міжнародний день африканської дитини (День захисту дітей Африки)

Щорічно 16 червня за ініціативи Організації африканської єдності (Organization of African Unity) у світі відзначається Міжнародний день африканської дитини (International Day of the African Child).

Уперше свято було відзначено в 1991 році, і з тих пір основною темою заходів, що проводяться в рамках Дня по всьому світу, стало привернення уваги світової громадськості, дитячих і медичних організацій, а також політиків всього світу до проблем африканських дітей та до умов їх повсякденному житті. Дата Міжнародного дня африканської дитини була обрана у зв'язку з трагічними подіями, що відбулися 16 червня 1976 року в ПАР. В той день тисячі чорношкірих школярів вийшли на вулиці поселення на південно-західній околиці Йоганнесбурга — Соуето (Soweto — South Western Townships) — з вимогами підвищити якість шкільної освіти і відстоюючи право на навчання рідною мовою. Сотні юних африканців були розстріляні силами урядової охорони. Протягом двох наступних тижнів більше ста чоловік були вбиті і більше тисячі отримали поранення. Офіційні дані повідомляють, що з 16 червня 1976 по 28 лютого 1977 року в ході повстання в результаті поліцейських розстрілів загинуло 575 осіб і були заарештовані близько 6 тисяч осіб.

З 2011 року на заходах Дня було вирішено приділяти особливу увагу до скрутного становища дітей-безпритульників (street children), число яких на континенті, за деякими оцінками, становить 30 мільйонів. Термін «діти-безпритульні» досить часто піддається критиці, але ЮНІСЕФ (UNICEF — United Nations children's Fund) наступним чином характеризує таких дітей: «вони живуть у міський (урбаністичної) середовищі; мають батьків або інших родичів, зв'язок з якими слабка або відсутня; змушені виживати, вишукуючи для цього різні способи; бачать у житті на вулиці єдино можливий спосіб існування, вулиця для них замінює сім'ю і стає місцем соціальної активності; вони живуть з ризиком для життя і піддаються багатьом небезпекам». Як відомо, діти-безпритульні є найбільш слабозахищеними дітьми в світі, вони багаторазово зазнають насильства, експлуатації, фізичного й морального приниження. Плата за навчання — ще одна велика проблема для багатьох африканських дітей. Незважаючи на зусилля та допомога благодійних організацій, і сьогодні існує непереборний бар'єр між законом і дійсністю. Саме тому міжнародні організації, починаючи з Африканського Союзу і ЮНІСЕФ, щорічно висувають ініціативи, влаштовують дискусії з метою наблизити життя мільйонів африканських дітей до людської.


Джерело: ukr.media 16 червня 2017


Тегиправа дитини,   захист прав дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.