Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Із початку року 427 тис. українських дітей отримали борг за аліментами – Петренко

Із початку 2018 року сотні тисяч українських дітей отримали аліменти, які заборгували їхні батьки. Про це на засіданні уряду 16 травня сказав міністр юстиції України Павло Петренко, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Одна проста цифра: із початку року за першим пакетом законів 427 тис. українських дітей отримали борг з аліментів від своїх недобросовісних батьків", – сказав Петренко.

7 грудня 2017 року Верховна Рада підтримала зміни до законодавчих актів щодо посилення захисту права дитини на належне утримання через удосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів. Відповідно до закону, боржнику можуть забороняти користуватися вогнепальною мисливською зброєю й обмежувати право на керування транспортним засобом, а також право на виїзд за кордон.

4 січня 2018 року документ підписав президент України Петро Порошенко.

5 лютого Мін'юст запустив Єдиний онлайн-реєстр боржників. У ньому містяться десятки тисяч електронних записів про неплатників аліментів. Серед них – депутати, чиновники та представники силових структур.

2 травня в Мін'юсті повідомляли, що з початку року держвиконавці стягнули з неплатників аліментів 1,1 млрд грн.


Джерело: gordonua.com 17 травня 2018


Тегиаліменти,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children