Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Інтернет-загрози: що змушує дітей дзвонити на Гарячу лінію. ІНФОГРАФІКА

Громадська організація «Ла Страда Україна», що спеціалізується на захисті прав людини, протидії насильству та торгівлі людьми, опублікувала результати роботи дитячої «гарячої» лінії за півтора року (з січня 2017 року по червень 2018 року). З усього обсягу дзвінків фахівці відібрали ті, які стосуються безпеки дітей в інтернеті, і розповіли. EtCetera з’ясував, що найбільше лякає дітей і підлітків в мережі.

ФАКТ. За півтора року на Національну дитячу «гарячу» лінію надійшло понад 35,5 тис. дзвінків (у 7,5% випадків дзвонили дорослі). З них 11,5 тис. стосуються небезпек, з якими діти стикаються в інтернеті.

НАЙБІЛЬШЕ. Найпоширенішими погрозами за цей період стали комп’ютерна та інтернет-залежності, а також секстинг (інтимне переписування і пересилання інтимних фото). В обох випадках на Гарячу лінію надійшло понад 2,5 тисячі дзвінків. Потім у «рейтингу загроз» йдуть:

– тролінг: глузування, провокації з метою вивести дитину з себе;

– фішинг: вид інтернет-шахрайства, мета якого – отримати доступ до конфіденційної інформації (логінів, паролів);

– грумінг: входження в довіру до дитини заради особистої зустрічі, вступу в сексуальні відносини, шантажу тощо.

По кожній проблемі неповнолітні українці зверталися на «гарячу» лінію понад тисячу разів.

КИТИ ТА КАРТКИ. Найменш поширеними за останні півтора року були скарги на смертельні квести в соцмережах, цькування і кардинг (вид шахрайства, при якому проводиться операція з використанням банківської карти та її реквізитів).

ДОВІДКА. На Національну дитячу «гарячу» лінію можна звернутися зі стаціонарного телефону за номером 0 800 500 225 або з мобільного за номером 116 111. Допомогу або консультацію психолога, юриста або соціального працівника можуть отримати як дорослі (якщо питання стосується порушення прав дитини), так і діти.

 


Джерело: etcetera.media 14 вересня 2018


Тегиправа дитини,   насильство щодо дітей,   інтернет,   Інтернет,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.